Avatar uživatele
Skeptik

Navádění k sebepoškozování

Zná český právní řád pojem navádění k sebepoškozování nebo ekvivalentní? Děkuji za případné informace.
Doplňuji:
Briketka: A který z nich ukazuje na konkrétní paragraf? Já žádný nevidím. Akorát změť odkazů, kde se vyskytují daná klíčová slova, která jsou navíc ještě rozsypána náhodně v textu a navzájem spolu nesouvisejí. Ano, také jsem se díval na Google, jinak bych se zde neptal.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? terry, johana 56 před 4406 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ugexp=frgbld&gs_­nf=1&cp=37&gs_id=6m&xhr=­t&q=paragraf+k+nav%C­3%A1d%C4%9Bn%C3%AD+k+se­bepo%C5%A1kozov%C3%A1n%C­3%AD&pf=p&scli­ent=psy-ab&oq=paragraf+k+nav%C­3%A1d%C4%9Bn%C3%AD+k+se­bepo%C5%A1kozov%C3%A1n%C­3%AD&aq=&aqi=&aq­l=&gs_l=&pbx=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.,cf.osb&fp=3c2532f­453ba47ee&biw=1052&b­ih=521

posílám odkazy je jich hodně..
Doplňuji:
našla jsem ještě článek o EMO lidičkách co se moc rádi sebepoškozují..
http://angelblac­k.blog.cz/rubri­ka/sebeposkozo­vani

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Já bych řekla, že český právní řád už sebepoškozování nezná. A proto navádění nebude trestné, leda že by tě někdo navedl, spáchat sebevraždu. To by pro něj už trestné bylo. Je zde velice tenká hranice na posouzení, o navedení k sebevraždě či jen sebepoškození, protože některé sebepoškozování tě může i zabít, pokud tě někdo navede, ať se pícháš špendlíkem, tak to trestné nebude, ale pokud by tě navedl, ať se bodneš nožem, tak by to mohl soud jako tr. Čin posoudit. Tady opravdu záleží na posouzení soudcem. A u nás platí že, 3000 soudců má 6000 právních názoru. Tak je těžké odhadovat, jak by to soud viděl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ratava

Když už nic jiného, můžete se obrátit na kurátora, nebo pracovníka v oblasti sociálně- právní ochrany dětí a mládeže a ti Vám zajisté poradí… Jestli jde tedy o tento případ…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

otázka nezněla jaký paragraf.. jen já si zadala do vyhledavače..

před 4406 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek