Je sebevražda trestný čin?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pro toho co ji sám spáchá není, pro toho co by mu pomáhal je.

Další odpovědi
anonym

Ne.

Lamalam

Ne, ale napomáhání či navádění k ní je tresným činem.

anonym

Spáchání sebevraždy není trestný čin, ale pokus o sebevraždu už je trestný.
Komunistický trestní řád měl trestný čin „pokus o sebevraždu“. Takže po návratu z nemocnice šel dotyčný do vězení,když se tam pokusil o sebevraždu.
Sebevražda (Latinsky suicidium, výraz odvozený od sui caedere, tedy „zabít sám sebe“) je čin, kterým člověk úmyslně zapříčiní vlastní smrt. Sebevražda je často páchána ze zoufalství, jehož příčina je obvykle přičítána duševní poruše, například depresi, bipolární poruše, schizofrenii, alkoholismu nebo narkomanii. Svou roli nezřídka hrají i stresové faktory, jako například finanční potíže nebo problémy s mezilidskými vztahy.
Zatímco dříve byly sebevražda i pokus o ni trestně postižitelné, ve většině západních zemí tomu tak již není. Ve většině islámských zemí však zůstává tento způsob odchodu ze života trestným činem. Ve 20. a 21. století byla sebevražda formou sebeupálení prostředkem protestu, zatímco kamikadze a sebevražedné bombové útoky byly využívány jako forma vojenské nebo teroristické taktiky.
http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Sebevra%C5%BE­da

marci1

„Zatímco dříve byly sebevražda i pokus o ni trestně postižitelné, ve většině západních zemí tomu tak již není.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­bevra%C5%BEda