liki5

Naše fena včera porodila štěňata, jedno zemřelo a ona ho snědla. Stává se to běžně?

Naše fena včera porodila štěňata, jedno zemřelo a ona ho snědla…chci se zeptat, zda se to stává?

Odpovědi
ivzez

Nestává se to.
Jestli Vaše fena není člověk, nesnědla je …

autacek

Ano, stává se to i u jiných živočišných druhů. Může se tak stát dokonce i u ostatních štěňat, pokud vycítí, že je něco v nepořádku.

Frnžalka

Namám vlastní zkušenost, ale slyšela jsem (od starých a zkušených pejskařů), že se to může stát. Fena se snaží udržet pelech čistý. A jak to jinak něla udělat, když jste jí toho malého chuděru, nevzali?
Stejně tak fena požírá placenty (podporuje tak vznik mleziva – mléka), v tom jí nebraňte. Otázkou je, aby fence štěně nezachutnalo (hrozný termín, ale jak to jina napsat?). Hrozí nebezpečí, že zlikviduje i ta ostatní.