Toruk

Narušený napájecí kapel k notebooku

Mám narušený napájecí kapel k notebooku- špatný kontakt… asi to známe všichni, kabelem se musí kroutit na všechny strany, než kontakt zafunguje jak má. Kdyby to byl jednoduchý kabel s několika obyčejnými drátky, tak bych si s opravou poradil. Ale tady se jedná o drátek, okolo nějž je po obvodu pletený svazek vláken (podobně jako koaxiál). Máte s tím někdo zkušenosti? LZE TO OPRAVIT AMATÉRSKY?? Jednou už jsem to u podobného případu zkoušel a neúspěšně.
Doplňuji:
Pro Dědu: No právě že tyto napájecí kabely, které jsou pevně spojeny s adaptéry stojí tak od 700 Kč… A když by člověk zvládl opravu zhruba za hoďku, i dvě, tak se to vyplatí.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Určitě to půjde.
Takže odřízni místo poškození, odizoluj dejme tomu 2–3cm na každé straně opatrně kabel, rozpleť ty drátky co jsou okolo.
Ohrň je bokem. Následně odřízni ještě tak 1cm na každé straně ten středový vodič.
Pak pájením středový vodič spoj. Dobře zaizoluj a přes izolaci zpět narovnej ty odhrnuté drátky, takže se spojí. Zde je můžeš opět spájet, ale pozor abys nepropálil tu izolaci středového vodiče.

Na konec to celé zaizoluj.

Dovoluji si upozornit, že elektřina však nezná pojem amatérské opravy. Tuto informaci uvádím jen proto, že není dobré si amatérsky hrát s elektřinou. Ale tam je vlastně jen něco kolem 20V, tak neva.

Další odpovědi
Děda Louda

Co myslíš, vyjde dráž nový kablík, nebo notebook?
Můžeš taky dopadnout jako ti géniové, co vymysleli ten zateplovací program, až nakonec zjistili, že nemají na úspory peníze.

RomanP

souhlasím s Dědou. Osobně doporučuji koupit nový kabel. Za 1800 což je zatím maximum co jsem kupoval kabel k notasovi, noťas těžko koupíte