nárok na placené volno

zaměstnavatel mě řekl, že nárok na placené volno mám,konkrétně pohřeb, ale protože máme pružnou pracovní dobu, tak, je placeno jen 5 hodin otatní se musí nadělávat.
Je to skutečně tak?????

Nejlepší odpověď
standa

NENÍ TO TAK !!!

Zaměstnavatel vám musí proplatit náhradu mzdy za zákonem stanovený počet DNÍ.

Pokud si zaměstnavatel svérázným způsobem vykládá pojem „DEN“ jako 5 hod., tak se velmi plete.

Kažád průměrně zdatná mzdová účetní vypočte tuto náhradu správným způsobem.

Takže se braňte a písemně zaměstnavatele vyzvěte, aby vám proplatil náhradu za celý den.