Avatar uživatele
Daniel16

Nápoje a zdraví

Chtěl jsem se zeptat na nejzdravější nápoje. Je mi tedy 12 let, takže žádné kafe nebo každý den pít čaj, ale spíše mě zajímá, co pít, abych neměl ve stáří např. cukrovku apod. Vím, že někdo mi doporučí třeba brusinkovou šťávu apod., jenže je myšlena asi čerstvě udělaná šťáva. Co chci vědět je, jaké nápoje pít, myslím tím různé pití z PET-lahví nebo třeba z „krabic“ (Rauch atd.). Jsou zdravé i džusy z krabice?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, petra15 před 3725 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

pij vodu, která je všude ..zvykni si na její chuť a bude to jedině krok k přirozenosti. Dochucovat si ji později můžeš dle svých představ a chutí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejzdravější je obyčejná voda nejlépe někde z pramene, nebo alespoň z vodovodu. Ostatní více či méně škodí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luciet

Nejlepší volbou je čistá, neperlivá voda (můžete přidat šťávu z citronu či ovoce) Když džus, nejzdravější je ten, který si doma vyrobíte pomocí odsťavňovače. Máte tak jistotu, že neobsahuje žádné konzervanty, sladidla nebo barviva. Ovšem jelikož je na sklenici tohoto vitamínového nápoje potřeba více kusů ovoce, obsahuje také větší množství cukrů! Proto jej pijte ředený a vybírejte si kvalitní značky, jako je např. Rauch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Z PET-lahvi napr. citronovou (bez konzervantu) redenou 1 : 1 s mineralkou. Dzusy vsechny, ale taky trochu nektere redit – obsahuji moc cukru. Napoje obsahujici kofein a tein nekonzumovat. Rauch je znackovy napoj a je (i zdravotne) skvely, je to i moje znacka. Do tehto si obcas muzes pridat citron, abys mel i prirodni vitamin C(na rozdil od tech synt., co jsou jinak v napojich), caje rovnez doporucuji(ne zeleny a cerny)-ruzne ty ovocne…At z krabice, nebo z lahve, vsechny napoje jsou pasterizovane a reakce s obalovym materialem hrozi jen u starsiho mleka…
Doplňuji:
Nepredpokladam, ze bys prisel na ten napad, pit licencaky znacek, ty jsou v Cechach pekne „osolene“ podle normy z r.1956 benzoaty a umelymi sladidly, takze neni Fanta jako Fanta…

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nejvhodnější je voda s citrónem. Doporučuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cynique

Domnívam se, že nejlepší je voda z vodovodu. Alespoň v našem regionu je výborná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Voda, převařená nebo přemrzlá je úplně nejzdravější :)
Máme štěstí, voda z vodovodu je u nás velmi kvalitní.
Dále viz. Luciet

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek