Marky Stark

Napadá Vás některá kniha, v níž je zmíněn Nietzsche?

Nedávno jsem o Nietzscheho vlivu diskutovala s kamarádem a u knih jsme dospěli k malému počtu (napadlo nás Čekání na Godota a některé další), napadá Vás něco?

Edit; mám na mysli román

Odpovědi
Gonfaloniér

Tady máš knihy přímo o Nietzchem: https://www.da­tabazeknih.cz/stit­ky/friedrich-nietzsche-1844-1900-1927?odb=&id=1 Je jich tam 18, plus dvě, které sám napsal (nevím, proč tam jsou i dvě jeho knihy.. neměly by tam být). Ale žádnou jsem nečetl, tak nemůžu doporučit.
Pokud myslíš nějaké dílo, třeba román, kde byl jen tak mimoděk zmíněn, tak to nevím, na to si asi nevzpomenu, ale určitě takových bylo.

Mr. Marek

Když Nietzsche plakal

Pepa25

Nietzscheho souhlasně ale i nesouhlasně cituce nebo zmiňuje spousta autorů. Např. jsem četl knihu T. Halíka, které jej zmiňoval, v nečm s ní souhlasil, ale s jinými názory polemizoval …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.