zjentek

Napadá vás nějaké štěstí, které člověka může potkat a způsobit ještě větší radost nežli nález skutečného pokladu?

Radost ze štěstí.

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/rybar-objevil-poklad-ale-na-potvrzeni-ze-se-skutecne-jedna-o-vymesek-velryby-se-nacekal-40301390?dop-ab-variant=4&seq-no=5&source=hp

Nejlepší odpověď
annas

Doptyčný měl štěstí, když našel „zlatý poklad“. Tento pocit štěstí mu poskytla Štěstěna, bylo to díky nahodilosti. Přinese mu to ale šťastný život?

Já spíš než štěstí rozlišuji šťastný život. Zda je či bude život šťastný, záleží jen a jen na nás, co pro nás štěstí je.

Není někdy ale štěstí to,. co se nám nepodaří získat či uskutečnit?

Zdraví, překonat utrpení, být spokojený s tím, co máme, zvednout se ze dna a dostat se opět nahoru. Zbavit se negativních nemocí a „usmívat“ se na svět.

Další odpovědi
Karel Petřík

Poklad je na nic. Ten vám způsobí jen samé nepříjemnosti. Podle mne člověk sám přijde na to co je štěstí teprve tehdy až o něco přijde. Pak je opravdu šťastný, že to zase má. Jinými slovy bez neštěstí nezjistí co je to štěstí. Já už toho v životě prožil dost tak vím co je to opravdové štěstí. Třeba mít někoho kdo vás má opravdu rád. Nebo že je vám dobře a nic vás nebolí. Nebo když vy sami můžete udělat druhému radost. To je pak to opravdové štěstí které cítím. Někomu nadávat či ubližovat, byť jen jako pomstu je to nejhorší co můžete udělat. Já bych nedokázal ani zabít ve válce svého nepřítele. Raději sám zemřu. Nepřítel je také jen člověk který si též myslí, že je na té správné straně. Viz němci za druhé světové. To byli jen fanatici nebo nuceně nasazení kteří si jen chtěli zachránit život před popravou. Já mohu odsoudit jen ten národ, ne jednotlivce! To samé s trestem smrti. To jen vrazi zabíjí vrahy!

Edison

To jde o význam pojmu „skutečný poklad“. Rovněž je otázkou, jestli nález „skutečného pokladu“ je vždy „skutečným štěstím“.

Kepler

Štěstím může být i to, že jste obklopeni dobrými lidmi. Jak říkal Freud:
„Před tím, než si diagnostikujete depresi a nízké sebevědomí, ujistěte se prosím, že nejste obklopení blbci.“

marci1

Že někdo najde poklad, to je hezká náhoda. Ale štěstí je umění být spokojen, s tím co mám, koho mám, co prožívám. 🙂

Rokio

např. vyvrácení domnělé vážné nemoci (člověk si kupříkladu myslí, že má rakovinu, ale lékař toto onemocnění vyloučí), narození dítěte starší královně (má třeba přes 40 let), přičemž královská rodina zatím neměla potomky a výhra prezidentských vo­leb

Ametyst

Je spousta šťastných chvil: když se dostanu domů, a za mnou se spustí průtrž mračen. Že v chřipkové epidemii zůstanu zdravá. Pro některou ženu je štěstím, že otěhotněla, pro jinou, že naopak neotěhotněla. 🙂

Drap

Zřejmě ano. Každý z nás pod pojmem štěstí si představuje něco jiného.

Jack 12323

Výhra ve sportce

zjentek

Drape, zřejmě ano? To je nějaký chyták?

zjentek

Edison, součástí otázky je přidružený link, takže pojem „skutečný poklad“ zde jasný.

Ametyst

Prosím, oprav toho potkana v titulku, díííík!

zjentek

Potkana?

Ametyst

Bylo tam napsáno potkana místo potkala. Někdo to už opravil, když ne Ty.

zjentek

Aha, už vím… Ann, prosím a proč není vhodná/nesmí být „ta čárka“?