Ucetni

Poradíte s koupí auta z ciziny?

Nákup auta z ciziny

Zdravím,

naskytla se mi možnost koupit velmi pěkné auto od pána z Řecka, mám ale trochu pochybnosti prý je to zubař co kdysi pracoval v ČR, ale teď už je zpět v Aténách atd. Auto dle obrázků je v dobrém stavu psal mi, že přepravu z Atén do ČR zajistí pomocí firmy DPD (nemám žádnou zkušenost tak prosím o více infa), kdy všechny poplatky tvrdí bude hradit on a já budu mít 5 dní na otestování auta jak osobně tak i u mechanika. Nezdá se mi, ale že bych měl skládat peníze do nějákého depozitu (jak říkám nemám zkušenost s tou firmou). Tak prosím o Vaše názory, rady tipy popř. zkušenosti.

Díky.

Odpovědi
Arne1

Možná se mýlým, ale smrdí to.
V první řadě bych ty obrázky vyzkoušel najít na webu pomocí Google – hledání obrázků. Pokud se najdou, budete alespoň na 100% vědět o co jde.
A moc nevěřím tomu koupit auto na dálku a pak na něj teprve pustit mechanika. A co když bude problém ?
Taky si zjistěte, jak moc je to výhodné – souhrnná nabídka autobazarů tipcars.cz

Ale jak jsem psal na začátku – nelíbí se mi to a když se podíváte na přeplněné autobazary u nás…

Kryšpín

Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají

Ušel ventil

Takové inzeráty tady jsou již aspon 10 let ,
To chcete ušetetřit pár korun , ale pak asi budou chodit platební upomínky z Řecka na cokoliv,
a odkaz na inzerát by nebyl ?

květák75

Ahoj, nevidím v tom žádný problém, sama jsem si přes https://www.truck1-cz.com/ kupovala Fabii z Německa a kromě jazykové bariéry naprosto žádný problém nebyl. Pokud se ti tedy auto opravdu zamlouvá a potřebuješ ho, nevidím důvod do toho nejít.