marta52

nakonec jsem stáhla fotky z mobilu přes internet, ale jen 5 jich má velikost kolem 50 kb, ostatní 2mg,

zajímalo by mě proč, protože tahle velikost není vůbec k ničemu

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud jste to fotila stejným nastavením foťáku tak na těch co mají velikost 50kB téměř nic není jenom nějaké barevné, málo členěné plochy. Spíš se ale domnívám že jste si jinak nastavila kvalitu fotky při focení.

Upozorňuji že datová velikost fotky zas až tolik neznamená a liší se právě tím co je na fotce. Nevětší datovou velikost mají fotky kde se vyskytuje hodně členitá plocha na př, tráva . Nejmenší ty, kde jsou souvislé nečlenité plochy ( obloha, vodní hladina atd.)
Rozhodující pro další použití je ale rozměr obrázku v pixelech. Pro zobrazování v mobilu je to ale jedno tam stačí rozlišení jaké má váš displej v pixelech. Pro tisk je třeba ale obrázek velký ( pozor v pixelech) aby se při tisku mohlo zachovat rozlišení 150 – 300 DPI.

Další odpovědi
SeptikB

Spíše než na velikost souboru se zaměřte na kvality fotografie. Podívejte se do vlastností souboru na jeho rozměry a rozlišení. Pokud se budou v těchto údajích rozcházet, byly asi nafoceny s jiným nastavením (na mobilu lze obvykle zvolit malá/střední/nej­větší velikost). Pokud už jsou jednou nafocené jinak, nic s tím nenaděláte.

marta52

je tedy fakt, že ty větší fotky jsou focené venku a jsou tedy barevnější a kvalitnější, než ty menší, které byly focené uvnitř a jsou dost tmavé. já jsem mobilem téměř nefotila, tohle bylo po pár letech, když jsem neměla fotoaparát