tomas1541

Nakažlivost angíny?

Ahoj chci se zeptat když jsem byl v místnosti s jedním člověkem 3 dny a poté co 4 den odjel ,tak jsem se dozvěděl že má angínu. Jakou mam šanci že jí chytnu ?

Odpovědi
marci1

Nezáleží tak na dnech, ale jakou máš obranyschopnost, imunitu těla. 🙂
Angína je velice běžné onemocnění, neboť je přenosná kapénkovou infekcí, šířící se vzduchem. Inkubační doba (tzn. čas od nakažení po vypuknutí prvních příznaků) se pohybuje mezi jedním až třemi dny.

Drap

Šanci nelze početně vyjádřit. Roli hraje celá řada faktorů a každý jedinec je jiný. Teď nezbývá než věřit a počkat 3–5 dní a uvidíš.

Cenobita

Riziko je používání stejných skleniček a nádobí, příborů. Pokud se dodržuje hygiena a větrá se nemusíš angínu chytit. Semeništěm nemocí jsou hospody, kde se ledabyle myjí sklenice. Také líbání je velmi rizikové.