zjentek

Nadýmá kelerub?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Ano. Kedlubna patří mezi nadýmavé druhy zeleniny. 🙂
https://www.stob­klub.cz/clanek/kdy-zelenina-skodi-/

Další odpovědi
Kepler

Kedlubna se mezi nadýmavé zeleniny neřadí, to spíš zelí, kapusta, brokolice, květák, luštěniny a další. Nadýmání ale může být způsobeno jistými nemocemi.
Pokud je ale zajištěna svobodná emigrace plynů přes zpívající i basující výfuk, nic se neděje, pouze spolu s krávami zajišťujeme vyšší emisi skleníkových plynů – hlavně metanu. Prý to má silnější efekt než autodoprava, včetně elektrodebilů.

elkon

Jestli myslíš kedluben, tak od doby kdy si někdo vymyslel, že je rodu ženského, je možné všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

marci1

Ad „elkon“: Obojí tvary lze použít, tedy kedlubna i kedluben. Dokonce ženský tvar kedlubna se používá častěji. 🙂
https://czech­tongue.cz/kedlub­na-x-kedluben/

Kepler

marci: tak to vidíš, já prošel několik stránek a o kedlubně tam nebyla zmínka…

marci1

To neva, hlavně že nám kedlubny chutnají. Takové kedlubnové zelí, to je mňamka! 🙂

zjentek

Hééj, tak se domluvte! (;