steipavka

Na zahradě,kde byly v minulosti slepice,rostou houby podobné bedlám.Jak se jich zbavím?

V telce bylo upozornění,že se z nich lidé přiotrávili.je jich tam veliké množství.

Nejlepší odpověď
beer

Nejvíce se podobají bedlám houby s názvem hnojník. Je jich několik druhů, většina je jedlých a chutných. Jejich velkou nevýhodou je ale velmi krátká „životnost“ plodnice – již po několika hodinách zčernají a zbortí se.
Konzumovat je ale nedoporučuji, houby jsem neviděl. Pokud ničemu a nikomu nevadí, nechal bych je tam, časem zmizí samy.

Další odpovědi
Alesh

A nestačilo by je nekonzumovat? 🙂
Houba je houba, ať si roste, ne? Nebo není to náhodou žampión? Co se mrknout do atlasu? 😉

tom004

Může to být některý druh žampionu.Jestli jedlý nebo ne,se takto nedá odhadovat.Asi bude nejlepší je vyrýpávat a likvidovat jakmile se objeví.Podhoubí časem zmizí.Tedy pokud jsou nejedlé.Jinak bych je jedl.

venkovan

Kultivací pozemku. Kypření, rytí apod. Zřejmě pomůže zároveň i vápnění – přiměřené. Chemii bych nepoužíval, protože zničí i další pozitivní organismy v půdě. Chce to časm houby vařit, smažit tchýni nebo přímému nadřízenému