bolak

Na wikipedii se píše že František Bican zemřel na následky zranění z fotbalu, o jaký následky šlo?

Co se mu přesně stalo?

Nejlepší odpověď
annas

Syn Josef Bican vzpomíná na svého otce Františka Bicana.

"Kopal ligu za Herthu. Ale já si ho pamatuju jen matně. Bylo mi pět, když se vrátil z války. Mám rodinnou fotku. Uniforma se na něm plandá, jak byl vychrtlý. A znovu začal hrát. Se mnou si stihl, bohužel, zakopat jen párkrát

Bylo mi osm, když ho jednoho dne přivezli ze špitálu. V zápase s Rapidem ho protihráč kopl do ledviny a natrhl mu ji. Tehdejší kopačky bývaly nebezpečné. Dostavila se infekce a nebylo pomoci. Vidím jak v mlhách, že za vozem s rakví nesli na polštáři míč…

http://vitalplus­.org/article.php?ar­ticle=766

Další odpovědi
Funna

soupeř mu při srážce kolenem „nakopl“ ledvinu a to bylo v roce 1921, takže lékařství na tom nebyl tak dobře jako teď…
Doplňuji:
Conchus…když už na něco odpovídáš, tak asi aspoň zjisti fakta a o čem se tu vlastně bavíme…Josef Bican nezemřel na následky nakopnutí…bavíme se o jeho OTCI Františkovi…

marci1

Protihráč ho nakopl kolenem do ledviny, natrhl mu ji. Bylo mu pouhých 30 let. ☹
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.xtratime.org/fo­rum/archive/in­dex.php/t-258031.html&prev=/­search%3Fq%3Dfran­ti%25C5%25A1ek%2B%25E2%2­580%259Efranci%2Bbi­can%26start%3D90%26cli­ent%3Dfirefox%26hs%3Dp­Ls%26sa%3DN%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Dsb%26biw%3D1339%26­bih%3D574

Conchus

Myslím si, že úmrtí ve věku 88 let těžko ovlivnilo nakopnutí ledvin, asi umřel na stáří, to se lidem stává. Jen na okraj, Bican se narodil v roce 1913, takže ho někdo kopl v jeho osmi letech. Ts!