janek66

Na půdě bytovky se mi kouří se zavřených komínových dvířek sousedova komínu.Čím to může být?

Dělalo to před návštěvou kominíka i po ní.Jsou to tři týdny co kominík komín vymetl.Komín od dvířek po vrch je čistý, tah má a přesto se zavřenými dvířky kouří.Proč?Jsou do něj napojena jen malá krbová kamna.

Nejlepší odpověď
Pájo

Ta malá krbová kamna jsou předpokládám sousedova, který bydlí někde pod vámi(?) Z popisu to tak chápu (kdyžtak to upřesněte).
Může to být právě tím, že jsou ta kamna malá a nestačí vytlačovat celý sloupec studeného vzduch v tělesu – komínu – až ven nad střechu. Dvířka špatně těsní a jde to na půdu.
Řešil bych to zatěsněním dvířek nějakým vhodným tmelem nebo silikonem…ale tak, aby bylo možné dvířka při čištění a revizi otevírat. Takže z tmelu udělejte na dvířka těsnění.