matxjka

Půjdu v 15 letech na prázdniny sám do bytu. Když je v inzerátu uvedeno 9000.-/měs., je to včetně energie a vody?

k minule otazce jsem se nevyjadril dobre, na prazdniny planuju vypadnout a jit na prazdniny do vlastniho bytu do pronajmu, nasetrit neco jeste pred tim nez se nastehuju do vybaveneho bytu, kdyz mam u nejakyho inzeratu 9000kc/mesic, je tam zahrnuta voda atd… nebo musim platit neco zvlast? rad bych zaplatil za ten jeden mesic jednou, a ne platit dalsi veci, moje mama s tim nema zadny problem, jen abych se uzivil, budu chodit na brigady, kdyby ten najem mel v sobe vse, tak bych to utahl z brigady, chodil bych 7 hodin denne, vikendy uzival, neni to ze bych chtel delat bordel, ale chci si vycistit hlavu a hlavne si na vlastni kuzi zkusit se postarat, kdyz tak pomazu zase k mame, mama me nechavala doma klidne 2 tydny, naprosto spokojen a bez problemu, takze moje mama vi, ze se dokazu postarat sam o sebe. jeste mne vrta hlavou, zda vubec v tom byte muzu byt kdyz to moje mama odsouhlasi, nejspis to zaplati mama nebo tak neco, mne by to asi neprenechali. omlouvam se za stejnou otazku, chtel jsem to takto napsat do jedne zpravy, diky.

Odpovědi
_Bůh_

Platíš nájem + služby + kauci ve výši zpravidla jednoho nájmu.
Ale nevím kdo ti pronajme byt na 2 měsíce, to většina lidí neudělá.

elkon

Nic to nemění na tom, že jsi nezletilý a odpovědnost mají rodiče. Jestli tě nechávají doma bez dozoru, to svědčí o neodpovědnosti.

Dochy

Zjisti si jak je to s kauci a poplatkama. Většinou se energie (voda, elektřina plyn, někdy i odpady) platí zvlášť

da ny

Nevěštíme z křišťálové koule. Ty máš k dispozici znění inzerátu ;D
… hlavne si na vlastni kuzi zkusit se postarat…“
To se moc nepostaráš, když „nejspis to zaplati mama nebo tak něco“.
V inzerátu by měly být uvedené podrobnosti. Obvyklá je 2 – 3 měsíční kauce v výši nájmu, předem. Smlouvu sám dodepsat, jako nezletilý nemůžeš. Nejprve zjisti, zda pronajímatel bude souhlasit s tím, že v bytě bude sám bydlet nezletilec (máma tedy má odvahu a málo zodpovědnosti, za tebe úplnou).
Většinou se k poplatkům za bydlení musí připočítat energie (elektřina plyn). Často je smlouva psaná na nájemce (s tebou nikdo smlouvu neuzavře, s matkou snad). Z inzerátu bys měl vyčíst, jak to s platbami je. Nájmy jsou často dlouhodobé.
Ve studentských městech/bytech, se snadněji sežene pronájem, na2 prázdninové měsíce. Pak by uvedená cena mohla být za vše. Někde je možné spolubydlení v bytě, se studenty (samostatný pokoj nebo společný).
Hodně štěstí!