Zuzik

Na kytaru se brnká nehty nebo polštářkama prstů? A brnká se i palcem? Pokud ne, co palec tedy dělá?

Chtěla bych se zeptat, jestli se na kytaru brnká nehty nebo polštářkama prstů? A jakou funkci má palec? Také brnká nebo ne?

Nejlepší odpověď
tom004

www na kytaru moc nehraje,protože by věděl,že palec se používá jak při doprovodném hraní,tak při sólovém.Jo „bez něj to nebude nikdy vono“,jak říká klasik.
Doplňuji:
Používá se i ten nehet na palci.

Další odpovědi
www

Běžně se používají polštářky. Někdo i nehty, nebo trsátka. Záleží na druhu skladby i hráči.
Zkušenost
Doplňuji:
Nehet u palce se nepoužívá. Vlastně neznám nikoho 😉.

beer

Na kytaru hraji dodnes. Nehet na palci nepoužívám, jen bříško.
Souhlasím se zkušenostmi www, jsou tzv. vybrnkávačky a ty se hrají všemi možnými způsoby, nehet na palci však ne, nebo málokdy jen ten, co to ovládá )). Hlavní slovo mají bříška (v kruhu přátel, táborák, vandr…) Mezi profíky jsem to ale ne jevišti s el. nářadím nezkoušel ))

anonym

Sedm let jsem chodila na klasickou kytaru, takže z toho drnkání (brnká se na nervy) si ještě něco pamatuju, Drnkáme všemi pěti, tedy – vydrnkáváme-téé děsný slovo, správný kytarista se pozná podle rukou, na jedné, převážně levé ruce má zatvrdlé polštářky na prstech, na pravé zase dlouhé nehty, dokonce i muži kytaristé si nechávají dělat gelové nehty právě kvůli drnkání, pak je jiný styl, k tomu je zapotřebí trsátko, co s drží v ruce a ještě prstenové, to se nasadí na palec a hra je pak důraznější, to se dá vidět třeba při španělské kytaře, klasická španělská hudba a pak je ještě baskytara, ta má sice míň strun, ale zato silnějších, tak se používají většinou jen tři prsty-palec,ukazovák a prostředník, někdy jen dva, ukazovák a prostředník
Doplňuji:
na tohle video s podívej do konce, je tam jasně vidět, jak a čím se na kytaru hraje, nádhedné a ukázkové držení kytary, samozřejmě proti gustu žádný dišputát, ale klasikou se začíná......http://www­.youtube.com/wat­ch?v=uriGkKRp5zo

anonym

k www přidám, používá se i palec. Stačí se podívat na Lenku Filipovou

Děda Louda

Kytara je nástroj drnkací, tudíž se na něj nebrnká, nýbrž drnká. Čímkoli, tedy i palcem.