Beer4Real

Na kolik let nám ještě vydrží světové zásoby ropy? A co potom?

Pokud se přejde na jiné zdroje (vodík, plyn atd.) bude vůbec technicky možné předělat všechny stroje na světě (vlaky, jeřáby, stamiliony aut) na vodík? Na světě jsou miliardy strojů závislých na ropě které budou časem prakticky nepoužitelné.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ono to není tak jisté že se přírodní zásoby snižují!!
Jisté je pouze to, že roste spotřeba !! a uměle se udržuje cena.
Jsou jisté náznaky že k tvorbě ropy neustále dochází.

Jisté také je, že v určitých odvětvích je ropa zatím nenahraditelná a světe div se není to doprava ale třeba farmaceutická výroba!!!

I kdyby to ale byla pravda jsou ještě ve hře velká ložiska v Antarktidě a v Severním ledovém oceánu o které se svede válka. Kdo vyhraje bude pánem světa.
Mnohem dříve ale nastane nedostatek pitné vody ( řádově v desítkách let).

Další odpovědi
david22

Ropy jako takové není zas tak málo. Pouze se nachází ve formách, kdy je fin. nákladné ji těžit, např. ropné písky, břidlice. Jakmile bude současně těžené ropy nedostatek, automaticky stoupne její cena a rázem se finančně vyplatí těžit i to, co to teď nevyplatí.

Možná se do té doby vynaleznou lepší technologie pro její těžbu – více ekonomické i ekologické.

anonym

Na National Geographic jsem nalezla tenhle článek:

Zdroj: http://www.national-geographic.cz/de­tail/kdy-dojde-ropa-v-optimisticke-verzi-za-60-let-a-v-pesimisticke-3737/