JájsemRaibek

Na kolik korun by mě přišlo, pokud bych chtěl k nám do obce pozvat skupinu, aby tu zahrála?

Kdybych pozval k nám do obce skupinu Nightwish, kolik by mě to jejich pozvání stálo? A jak velkou účast publika bych mohl očekávat?
Nebyla by žádná reklama, jen na vývěskách po obci a v nejbližším cca 10.000 městě.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Nightwish na pár milionů – jen odhad ,ale
např .skutečná částka u Vojty Dyka je 360 000 kč za večer ,
Lucie Bílá to samé na half-playbeck,
Jana Kirschner 240 000 kč ,
Když jsme hráli v roce 2013 s Kabáty 6 koncertů tak jsme platili jako předkapela 3 miliony ,
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KUXpAZC5t_A

Ušel ventil

Podle CelebrityTalent například před dvěma lety Kiss nebo The Chemical Brothers za koncert požadovali 350 až 500 tisíc dolarů, Billy Idol, Diana Krallová nebo Bob Dylan stáli 250 až 350 tisíc dolarů a Deep Purple pořadatele vyšli na sto až 150 tisíc dolarů. K samotné ceně za vystoupení je nutné připočítat cenu za pronájem haly či areálu, mediální propagaci a také poplatek Ochrannému svazu autorskému.