zjentek

Na jakým principu hubí silikon vši a hnidy? K čemu na postižené hlavě dochází?

Silikon dnes obsahuje kdejaká vlasová kosmetika. No a sprej proti vším obsahuje POUZE silikon (když opomenu parfém a kinzervant). Tak jak takový sprej zahubí vši a hnidy, ptám se… Napadá mě, že je celé obalí a tím pádem udusí. Ale obalí je? Hnidy možná jo, když důkladně vmasírujeme, ale vši? Nevím… Co vy na to? Jako, musím to pochopit, díky. (;

Nejlepší odpověď
annas

"V lékárně najdete několik druhů, většinou jsou dnes již založeny na bázi silikonového oleje. Jen chemické hubení, například veterinárními přípravky, není pro lidi vhodné, ač kdysi účinné bylo – není zde zaručena zdravotní nezávadnost pro člověka, stejně jako účinnost, protože právě proti všem historicky používaným chemikáliím jsou již vši odolné.

Silikonový olej vši udusí a vysuší i hnidy. Účinnost je téměř stoprocentní, přesto se doporučuje za několik dnů znovu přípravek použít stejným způsobem, aby se zahubily případné přeživší hnidy či nymfy, které se z nich vylíhly. A za dalších několik dnů znovu."

https://www.ku­pi.cz/magazin/cla­nek/4373-osvedceny-navod-jak-se

U jednoho přípravku se uvádí

"Tekutý přípravek pro odstranění vší a hnid Pedicul Hermal je zdravotnický prostředek, který umožňuje provádět léčbu proti vším a jejím vajíčkům (rovněž se nazývají hnidy) účinně a netoxicky.

Složka dimetikon (silikonový olej) díky svým speciálním fyzikálním vlastnostem blokuje respirační průdušnice (dýchací otvory) vší a hnid. Po 10 minutách od použití se vši udusí a další dospívání hnid je léčbou efektivně potlačeno.

Tekutina snižuje pevnost uchycení hnid ve vlasech, což usnadňuje česání. Hřeben na vyčesávání hnid je dodáván s přípravkem Pedicul Hermal a umožňuje pečlivé vyčesávání vlasů po léčbě s cílem zcela odstranit vši a hnidy."

https://www.me­diexpert.cz/p/pe­dicul-hermal/