hippeace

Na jaký limit plnění máte povinné ručení?

35, 70, 100 milionů? A proč jste se rozhodli zrovna pro takový limit?

Odpovědi
elkon

Takový, aby to mělo smysl. Na doporučení makléře.

Drap

70mil. Zlatá střední cesta

Alesh

Koukal jsem , že mám 100 mil. Hele, abych pravdu řekl, nějak jsem to při sjednání neřešil, protože jsem zároveň uzavíral i havarijko a to stojí o dost víc.
Porovnej si ceny těch pojištění podle limitu, zamysli si se, jak reálné je, že napácháš takovou škodu, a zároveň tu nehodu přežiješ. A podle toho se rozhodni. Na druhou stranu si myslím, že ty rozdíly v ceně těch pojistek bude sotva pár stovek. Když vezmu v potaz, že to jsou platby za rok, pak nemá zásadní smysl na tom nějak extra škudlit, náhoda je blbec. BTW: je v ČR znám případ, že někdo platil víc, než ho kryla pojistka? Podle mě je velký problém přelézt i 10 miliónů, čili dostat se na 35, 70 nebo dokonce 100, to už si moc neumím představit, no, i když…

Schluker

Mam vsude 100/100. Pojistuju se vzdycky na nejhorsi mozny prubeh, takze modelove, kdyz treba zpusobim nehodu autobusu, tak ani tech 100mio nemusi stacit…

Arne1

200/200, pro tento případ má pojišťovna vyšší obchodní slevu a další bonusy, takže se to vyplatí.
A s tím uděláním škody (jak tu někdo píše) za 10 milionů, tak si jen představte že zramujete (nikoliv zabijete, to je levné) někoho mladého. Pojišťovna ho bude muset do smrti živit a to přijde opravdu na hodně milionů.
I normální škoda se může vyšplhat. Servisák mi povídal příběh jednoho zákazníka, který starám fačkem srazil elektrický sloup. Ten moc nestojí, ale výpadek postihl tři vesnice a firmy které tam byly si škodu vypočítaly na 40 melounů.

Safast354

Na hlavním autě 250, poněvadž je nejvíce využíváno. Na druhém a třetím 100 protože je už moc nevyužíváme.

Kajanek

Dokud se něco nepřihodí, tak se to nezdá, také si neumím představit situaci, kdy by se hodnota škody vyšplhala nad milión (pokud to nenabořím do nového Ferrari), ale jak tu ostatní píší, pokud se do toho počítá i škoda mimo (například ztráta z provozu při naboření elektrického sloupu), tak to pak dává smysl.. Já si ho sjednal přes srovnávač srovnator a tím jsem měl pojištění za vyřešené. Možná budu muset znovu zrevidovat…

Safast354

Je vhodné to aktualizovat každý rok, ideálně pak, když to někdo dělá za vás. :) (u auta kvůli ceně a u nemovitosti kvůli tomu, že se změnila její cena) Mimochodem většinou jsou daleko větší škody na zdraví, než na majetku.