Avatar uživatele
Mmh

Na jakoukoliv VŠ s maturitou?

Zdravím, zajímalo by mě, jak to je, když dodělám střední školu, tak poté, co zvládnu maturitu na výbornou, mohu pak studovat jakoukoliv VŠ? Např. z obchodky na něco úplně jiného, když se budu doučovat někde mimo? Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3848 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když složíte maturitní zkoušku na kterékoliv škole, vykonáte případně přijímací zkoušky na VŠ, můžete si vybrat.

Jen si je třeba uvědomit, že přijímací zkoušky na VŠ se skládají v rozsahu učiva gymnázia, takže podle zájmu je třeba, abyste se některé předměty „doučoval“ třeba soukromě. Z OA mívají studenti na VŠE poblémy s matematikou, ve vyšším ročníku pak mají výhodu s ekonomickými předměty. Na jiný obor třeba s chemii, fyzikou, biologíí, zeměpisem atd.

Střední odborná škola připravuje pro praxi, i když můžete studovat na VŠ za podmínek, které jsem zmínila, gymnázium ke studiu na VŠ. Pokud byste se po maturitě na gymnáziu na VŠ nedostal, je třeba, abyste získal další specializaci, třeba na VOŠ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano – pro studium na VŠ je podmínkou pouze úspěšné složení maturity (a absolvování přijímaček s dostatečně dobrým výsledkem, samozřejmě).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Ano, s maturitou z libovolné SŠ se můžeš přihlásit na libovolnou VŠ. Jak zvládneš přijímačky a pak případné studium, je věc jiná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Každá VŠ si může stanovit kritéria pro přijetí. Ale nějak si nevybavuju, že bych někde četl omezení uchazečů na konkrétní obor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce