atlas

Na jakém principu fungují tejpovací pásky?

Odpovědi
Drap

Fungují tak, že se nalepí tím způsobem, aby svaly a kůže v patřičných místech byli při nalepení již mírně napnuté. Potom jsou v podstatě cvičeny a masírovány stále.
U mne to funguje, a dost mě pásy pomohly.

marci1

„Jak tejpování vlastně funguje?
V první řadě, musíme tejp aplikovat na čistou, odmaštěnou, oholenou a suchou pokožku. Postup je takový, že tejpovací pásku lepíme vždy na protažený pohybový segment (například koleno, ruku apod.), tím dochází k napínání měkkých tkání a kůže. Poté co vrátíme pohybový segment do původní polohy, smrští se i tejp, tudíž můžeme pozorovat "zvrásnění“ tejpu, což je jeden ze základních jevů správné aplikace. Toto zvrásnění, způsobí nadzvednutí kůže, podkoží, vazivového obalu svalu a další. Což nám zvětší prostor, mezi těmito vrstvami a svalem. Zvětšením tohoto prostoru docílíme snížení tlaku lymfatické a krevní cirkulace, také docílíme řady různých elektrochemických změn a snížení tlaku na receptory – v důsledku toho pacient pociťuje citelné snížení bolesti. Při aplikaci je nežádoucí aby se tejp přelepoval nebo abyste se dotýkali lepidla tejpu." 🙂
Zdroj: Wikipedie-Tejpování

anonym

hodně věcí funguje na principu důvěry. věř a bude Ti to pomáhat. já nevěřím a nikdy mi nic nepomohlo, ani vyhlášený lid. léčitel. ještě, že jsem ho nemusel platit. vyzkoušel jsem ho jen proto, abych si to potvrdil.

da ny

„Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze – pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase“

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/kineziota­ping.htm#ixzz4Ap­qrjj7m