Avatar uživatele
atlas

Na jakém principu fungují tejpovací pásky?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2881 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Fungují tak, že se nalepí tím způsobem, aby svaly a kůže v patřičných místech byli při nalepení již mírně napnuté. Potom jsou v podstatě cvičeny a masírovány stále.
U mne to funguje, a dost mě pásy pomohly.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

„Jak tejpování vlastně funguje?
V první řadě, musíme tejp aplikovat na čistou, odmaštěnou, oholenou a suchou pokožku. Postup je takový, že tejpovací pásku lepíme vždy na protažený pohybový segment (například koleno, ruku apod.), tím dochází k napínání měkkých tkání a kůže. Poté co vrátíme pohybový segment do původní polohy, smrští se i tejp, tudíž můžeme pozorovat "zvrásnění“ tejpu, což je jeden ze základních jevů správné aplikace. Toto zvrásnění, způsobí nadzvednutí kůže, podkoží, vazivového obalu svalu a další. Což nám zvětší prostor, mezi těmito vrstvami a svalem. Zvětšením tohoto prostoru docílíme snížení tlaku lymfatické a krevní cirkulace, také docílíme řady různých elektrochemických změn a snížení tlaku na receptory – v důsledku toho pacient pociťuje citelné snížení bolesti. Při aplikaci je nežádoucí aby se tejp přelepoval nebo abyste se dotýkali lepidla tejpu." 🙂
Zdroj: Wikipedie-Tejpování

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

hodně věcí funguje na principu důvěry. věř a bude Ti to pomáhat. já nevěřím a nikdy mi nic nepomohlo, ani vyhlášený lid. léčitel. ještě, že jsem ho nemusel platit. vyzkoušel jsem ho jen proto, abych si to potvrdil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

„Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze – pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase“

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/kineziota­ping.htm#ixzz4Ap­qrjj7m

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví