Pokročilý

Na jakém principu fungují parovody?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na principu potrubí, které je naplněné parou.

Další odpovědi:

Pokročilý

Výhodou parovodů je tlaková energie páry, která zajišťuje její proudění v potrubí. Teplota páry v parovodech je až 240°C a tlak dosahuje až 1,8MPa.
K přepravě horké vody jsou zapotřebí oběhová čerpadla, která jsou zpravidla umístěna ve výrobně (teplárně). Tlak vody dosahuje až 2,5MPa. Voda je ohřívána maximálně na 180°C
V cíli, v předávací stanici pára či voda ohřívá vodu ve výměnících. Tyto okruhy vody jsou samostatné, voda se v nich nepředává, jenom teplo.
http://www.mojeenergie.cz/…

Zdroj: http://www.mojeenergie.cz/…

Zlatý

Prostě je to důkladně zaizolované potrubí, kam pouštějí přehřátou vodní páru pod tlakem. Žádná izolace ale není dokonalá, takže během trasy dochází ke ztrátě parametrů: teploty i tlaku. Čím je potrubí delší, izolace horší a odběr páry menší, tím vyšší jsou ztráty.

Diskuze k otázce

Pokročilý

EKSOT123

Možná by zde bylo dobré zmínit ještě to,že u parovodů zřejmě třeba dodržovat rovnováhu mezi teplotou a tlakem, aby se jednalo o páru,nikoli o vodu. Nikde jsem to nezjišťoval,jen mě to napadá. Při teplotách kolem 400°C už jeto bez starosti,je to nad kritickou teplotou,kdy voda nemůže být kapalinou ani při velkém tlaku.

Stříbrný

Klaproth

EKSOT123 - ta tvoje čísla jsou hodně krotká. Páteřní parovod v Ledvické elektrárně má 28 MPa a 605°C. Byl jsem tam na exkurzi.

Pokročilý

EKSOT123

Díky, já jsem jen náhodně koukl na odkaz,co tam uvádím.
Tak to je teda pecka!

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3722
Zlatý quentos 1503
Zlatý Drap 1499
Zlatý mosoj 1479
Zlatý Kepler 1448
Zlatý led 853
Zlatý marci1 800
Zlatý Lamalam 716
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.