Complex

Na jakém principu fungují parovody?

Nejlepší odpověď
Drap

Na principu potrubí, které je naplněné parou.

Další odpovědi
EKSOT123

Výhodou parovodů je tlaková energie páry, která zajišťuje její proudění v potrubí. Teplota páry v parovodech je až 240°C a tlak dosahuje až 1,8MPa.
K přepravě horké vody jsou zapotřebí oběhová čerpadla, která jsou zpravidla umístěna ve výrobně (teplárně). Tlak vody dosahuje až 2,5MPa. Voda je ohřívána maximálně na 180°C
V cíli, v předávací stanici pára či voda ohřívá vodu ve výměnících. Tyto okruhy vody jsou samostatné, voda se v nich nepředává, jenom teplo.
http://www.mo­jeenergie.cz/cz/te­plarenstvi-dodavka-energie

Zdroj: http://www.mo­jeenergie.cz/cz/te­plarenstvi-dodavka-energie

Kepler

Prostě je to důkladně zaizolované potrubí, kam pouštějí přehřátou vodní páru pod tlakem. Žádná izolace ale není dokonalá, takže během trasy dochází ke ztrátě parametrů: teploty i tlaku. Čím je potrubí delší, izolace horší a odběr páry menší, tím vyšší jsou ztráty.

EKSOT123

Možná by zde bylo dobré zmínit ještě to,že u parovodů zřejmě třeba dodržovat rovnováhu mezi teplotou a tlakem, aby se jednalo o páru,nikoli o vodu. Nikde jsem to nezjišťoval,jen mě to napadá. Při teplotách kolem 400°C už jeto bez starosti,je to nad kritickou teplotou,kdy voda nemůže být kapalinou ani při velkém tlaku.

Klaproth

EKSOT123 – ta tvoje čísla jsou hodně krotká. Páteřní parovod v Ledvické elektrárně má 28 MPa a 605°C. Byl jsem tam na exkurzi.

EKSOT123

Díky, já jsem jen náhodně koukl na odkaz,co tam uvádím.
Tak to je teda pecka!