MonkeyKing

Na jaké stránky mrknout, když chci koupit pozemek?

Oblast vlastní stát a na žádných stránkách jsem jí nenašel a vím, že ji nikdo nevlastní.

Odpovědi
autacek

Zkus Český úřad zeměměřičský a katastrální. Každý pozemek má svého vlastníka.

Rokio

Na webových stránkách, kde prodávají reality, prodávají většinou také pozemky. Zkus mrknout tam.

Na seznamu jsou například reality.

Pepa25

Každý pozemek někdo vlastní. Zde: https://nahli­zenidokn.cuzk­.cz/VyberKatas­trMapa.aspx si dejte „Zobrazit přehledovou mapu ČRů a přibližujte až na maximum. Pak přes tlačítko "KN“ zjistíte vlastníka. Pokud se ztratíte, můžete souběžně použít mapy.cz, ortofoto (letecká mapa) jsou stejné nebo velmi podobné.

Pokud se pozemek státní, tak případné prodeje provádí ÚZSVM (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.