Na co se přesně používá soubor Adobe Reader9?

Nejlepší odpověď
lexx

Je to program – prohlížeč souborů ve formátu PDF, textů i obrázků. Zdarma stažitelný (včetně CZ) jednoduchý a užitečný. Jeden ze základních software v každém počítači.

Další odpovědi
SeptikB

„soubor Adobe Reader9“ se může používat k čemukoliv, ale „PROGRAM Adobe Reader9“ slouží k správnému zobrazování textů z různých programů.

Dříve se stávalo, že text napsaný v Microsoft Word 1995 se špatně zobrazil v Open Office 2000 (např. jiné mezery mezi odstavci, rozházené obrázky, úplně jiné písmo atp.). Proto se zavedl program, který vytvoří soubor PDF, který obsahuje nejen samotný text, ale i všechna použitá písma a polohu jednotlivých částí textu a objektů, takže z toho udělá spíše obrázek než text. Narozdíl od obrázku lze text v PDF zvětšovat a kopírovat (je-li to povoleno).