Na co se používá traktor s vlečkou ????

Prosím rychlá odpověď předem Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Může jít o dvojí význam. Buďto tak, jak je v zde uvedeno, jedná se o vlek na převoz nákladů. U nás se říká vlečka i zařízení k vláčení (brány) upravení povrchu zoraného pole.

Další odpovědi
tom004

Může to být jiný výraz pro „brány“. Používají se, po připřažení za traktor, ke zvláčení pole, např. po sběru brambor. Odstraní se zbytky natě rozbijí se hroudy zeminy, půda se srovná a provzdušní.

lukas.zmizik

http://www.agro­web.cz/data/Ga­lleries/11/209/21­3/p6804_2_z_vuz_hnuj­.jpg_700x469.jpg

dudu

Chvíli jsem uvažoval, že si děláte legraci a posléze dospěl k názoru, dotyčný je asi pražák nebo podobné městské dítě.
Odpovědi se Vám dostalo, takže se zdržím dalších komentářů.

anonym

Na vození nákladu v zemědělství (zvířata, řepa, brambory, hnojivo, krmiva atd.,atd).

honza19hk

přemýšlej traktor je asi na co a vlečka což je valník je asi na co? To samé jako Tatra a vlek.

Drap

Na přepravu nějakého mateiálu. /Dřeva, brambor, obilí, hnoje, kamení........a vše ostatní/

tom004

Srovnání vlečka = vlek je pro mne novinka. 11 let jsem každé prázdniny býval na statku na brigádě a jezdil s traktorem. Tahal jsem za traktorem všechny možné „udělátory“, ale nikdy mně nikdo neposlal pro „vlečku“. Vždy pro vlek, nebo valník. Pro mne nový výraz, ale příště už budu v obraze. 🙂

anonym

Tak to si byl na prázdninách blízko Prahy,že? Na sev.moravě se tak říká normálně.

anonym

U nás v JČ se prostě říká valníku vlek a branám na vláčení pole, vlečka. A nejenom v JČ nebo okolo Prahy, pokud je mi známo. Když zapřáhnu za osobní auto vlek, tak je to někdy možná kára, ale nikdy vlečka.