Avatar uživatele
anonym

Na co se používá traktor s vlečkou ????

Prosím rychlá odpověď předem Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Může jít o dvojí význam. Buďto tak, jak je v zde uvedeno, jedná se o vlek na převoz nákladů. U nás se říká vlečka i zařízení k vláčení (brány) upravení povrchu zoraného pole.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Může to být jiný výraz pro „brány“. Používají se, po připřažení za traktor, ke zvláčení pole, např. po sběru brambor. Odstraní se zbytky natě rozbijí se hroudy zeminy, půda se srovná a provzdušní.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

http://www.agro­web.cz/data/Ga­lleries/11/209/21­3/p6804_2_z_vuz_hnuj­.jpg_700x469.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Chvíli jsem uvažoval, že si děláte legraci a posléze dospěl k názoru, dotyčný je asi pražák nebo podobné městské dítě.
Odpovědi se Vám dostalo, takže se zdržím dalších komentářů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na vození nákladu v zemědělství (zvířata, řepa, brambory, hnojivo, krmiva atd.,atd).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

přemýšlej traktor je asi na co a vlečka což je valník je asi na co? To samé jako Tatra a vlek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Na přepravu nějakého mateiálu. /Dřeva, brambor, obilí, hnoje, kamení........a vše ostatní/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tom004

Srovnání vlečka = vlek je pro mne novinka. 11 let jsem každé prázdniny býval na statku na brigádě a jezdil s traktorem. Tahal jsem za traktorem všechny možné „udělátory“, ale nikdy mně nikdo neposlal pro „vlečku“. Vždy pro vlek, nebo valník. Pro mne nový výraz, ale příště už budu v obraze. 🙂

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak to si byl na prázdninách blízko Prahy,že? Na sev.moravě se tak říká normálně.

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

U nás v JČ se prostě říká valníku vlek a branám na vláčení pole, vlečka. A nejenom v JČ nebo okolo Prahy, pokud je mi známo. Když zapřáhnu za osobní auto vlek, tak je to někdy možná kára, ale nikdy vlečka.

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek