Avatar uživatele
tynka17

Na co mám nárok jako matka studentka?

Dobrý den,
nevíte co můžu a nemůžu pobírat, když budu mít dítě a jsem studentkou 3. ročníku střední školy?

Zajímavá 0 před 2322 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… starat by se měl především tatínek … každej se jen ptá, na co má nárok, ale co jsi státu dala ty, když jsi ani nedodělala školu? … určitě na přídavky na dítě (ale ten je pro děcko) … neodsuzuju tě, že máš tak brzo dítě …

… kdo nadává tobě zkrzevá antikoncepci? jestliže jí nemůžeš brát (a to schvaluju, je to samá chemie) mohl se přeci postarat tatínek, a když se nepostaral doteď, tak ať se stará o mimčo …

… s tou školou asi jo, jelikož mateřská je něco jako neschopenka, alespoň co se týče šestinedělí …

… příště nemusíš si zakládat nový profil, aby jsi odpověděla v otázce nebo v diskuzi, jestli ke všemu přistupuješ stylem jako zde k pravidlům a kodexu, není se čemu divit, v jaké si se ocitla situaci …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nárok na mateřskou dovolenou nemáš, protože nejsi zaměstnanec.
Nárok na peněžitou pomoc v mateřství nemáš, protože k datu porodu nebudeš mít úspěšně ukončené studium. (zák. 187/2006 Sb. §32 odst.7a)
S otcem máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Její výše závisí na vyměřovacím základu. Navštivte odbor státní sociální podpory při ÚP, kde vám dají přesnější informace.
Co je to za školu, kterou navštěvuješ? Jestliže posluchači třetího ročníku neznají důsledky pohlavního styku, neorientují se v druzích antikoncepce a neumějí vyhledávat informace na internetu, zvažoval bych nárok na vrácení školného.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Tak pobírat můžeš antikoncepci, abyses nedostala znovu do situace, kdy nebudeš vědět, jak se finančně postarat o své dítě a nebudeš spoléhat na peníze druhých.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejde jednoznačně odpovědět. Záleží na tom s kým bydlíš , na příjmech ostatních členů domácnosti, o výši výživného a podobně. Vše ti podrobně sdělí na sociálce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kristyna99

Nechte si prosím vás ty vaše blbé kecy. Nikdo to neplánoval, antikoncepci ze zdravotní důvodu brát nemůžu. Já se vlastně nemusím ani ospravedlňovat, já pouze položila otázku a čekám normální odpověď, ne že mám brát HA. Jinak doplňující informace.. jsem v pěstounské péči, 3 lidé v domácnosti. Někde jsem četla, že musím na rok přerušit školu abych měla nárok na mateřskou dovolenou. Je to tak?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Neprovdaná matka dítěte má nárok na příspěvek na výživu a výdaje spojené s těhotenstvím + slehnutím od otce svého dítěte. Na příspěvek na svou výživu bude
mít nárok i po porodu až do dvou let věku dítěte.
Dítě bude mít od porodu nárok na výživné od svého otce, pokud by
on nemohl platit, pak od prarodičů z obou stran (od otce i od matky).

Od porodu budete mít nárok na rodičovský příspěvek.

Těhotenství samo o sobě nezakládá nárok na žádné dávky.
Jestli Vás zajímají další dávky státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné
nouzi, doplňte prosím informace (dávky se váží ke kontrétní situaci žadatelů).

Poznámka: Studentkou budete až na VŠ. Žákyně 3. ročníku
SŠ má nárok na totéž, jako ostatní žáci všech ročníků SŠ.

________

Doplňuji:

Týnko17 a Kristýno99, pravidla jsou od toho, aby se dodržovala, nikoliv k tomu, aby se obcházela. S takovým přístupem a s nadávkami odpovídajícím se nikam nedostanete.

Mateřská dovolená (MD) je omluvené volno ze zaměstnání, které zaměstnaným matkám poskytuje zaměstnavatel. MD trvá 28 týdnů, po ní následuje rodičovská dovolená (RD), opět volno od zaměstnavatele → maximálně do tří let věku dítěte.

Pokud se zajímáte o peníze, potom by v případě, že byste byla nemocensky pojištěna, měla nárok na PPM. Nárok na PPM mají i studentky, které úspěšně ukončily studium. (Toto – obávám se – nestihnete.)

Peníze:
První je to, co jsem napsala výše → vyřiďte si nadřed všechno, nač máte nárok od otce svého dítěte + ze zákona (rodičovský příspěvek od porodu). Teprve potom bude možné uvažovat o dávkách státní sociální pomioci nebo hmotné nouze.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ivzez,

nejnovější ASJC uvádí:
student: posluchač vysoké školy; též žák střední školy;
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=studentka

před 2314 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… „Střední vzdělávání rozvíjí vědomosti, dovednosti, schopnosti, postoje a hodnoty získané v
základním vzdělávání důležité pro osobní rozvoj jedince. Poskytuje žákům …“ myslím si, že školský zákon má větší váhu a je zde jasně vysvětlen termín „žák“ … jestliže ani toto nestačí, pak zde máme vysvětlení definice pojmů ministerstva školství: „Studentem nově přijatým je k 31.10. akade­mického roku student, který byl v tomto akademickém roce poprvé přijat ke studiu na vysoké škole v ČR“ na tomto portále, je toho k vysvětlení více >>> pro mne závažnější, než odkaz na skloňování slova student, že je jako příklad uvedena věta: „… odmaturovalo …“ nedává nijaký základ, podle kterého bych se měl řídit ( posluchač vysoké školy n. též (dř. čast.) žák střední školy >>> bych osobně přeložil jako dříve často, což dokládá, že dnes už ne) …

před 2314 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Oprava: Máte nárok na rodičovský příspěvek, ne PPM.

před 2322 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek