mandiice

Myslíte, že vysoká škola je v dnešní době důležitá?

Nejlepší odpověď
nyjono

I přesto, že bys dosažené VŠ vzdělání nevyužila, přinese to i další související znalosti a přehled.
SŠ už má vysoké procento populace, VŠ sice také dost, sle stále méně a při ucházení se o pracovní místo se dosažené vzdělání uvádí.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne už se pomalu dostáváme do stavu,
kdy budou důležitější kvalitní řemeslníci.

Edison

Otázka je položená chybně. Jakoby nic jiného důležitého být nemělo. Znám spousty lidí s titulem, kteří jsou úplně blbí a v životě nepoužitelní. Titul prostě řeší jen část z důležitých věcí. Titul automaticky nepředpúokládá vzdělanost. Za chvíli se dostaneme k tomu, že všichni budou mít titul a nemude mít kdo pracovat. A vzdělat se, mít onen přehled, jak tu někdo píše lze i bez VŠ. Je třeba si uvědomit, že VŠ ve skutečnosti všeobecný přeled nepřinášejí, nebo jsou prakticky vždy velmi úze specializované. Některé, ty lepší VŠ ovšem mohou naučit své posluchače se učit, mohou je naučit myslet jinak… ale to není jen díky té škole, ale je to i o samotných posluchačích. Znám lidi, co tohle uměj i bez VŠ. Zkrátka… komu není z hůry dáno…

hapiky

VŠ se hodí vždy, po celý život. Dnes je ale větší poptávka po vrozené inteligenci a skvělých mozcích, např.být vynikajícím manažerem jen vzdělání nezaručuje, ale vzdělání je vždy ku prospěchu.

anonym

Tím si nejsem zcela jist, důležité je však rozhodně vzdělání a zřejmě to spolu trochu souvisí 🙂 Pochopitelně záleží na výběru vysoké školy, jsou i takové převážně z řad soukromých škol, které vám dají titul, ale vzdělání už příliš nevylepší.

nyjono

Řemeslo můžeš dělat i s VŠ titulem, ale na některé pozice je VŠ vzdělání vyžadováno.