Jamaikl

Myslite ze smartphony budou za pr let dobry jak pc nejaky 16 jadra 3ghz procesor 16 gb ram dobry fotak a baterky silny.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to divná otázka, skoro bych řekl, že hloupá… Srovnáváš nesrovnatelné!
😉
SmartPhone nikdy nebudou tak výkonné, jako notesy nebo ´stolní´ počítače – pokrok navyšuje možnosti v obou (všech třech) variantách. Navíc má každý z těch přístrojů jiné určení a jinak stanovené limity.
Pro smartphone je limitní velikost, hmotnost, výdrž na baterku – takže v nich, pravděpodobně, nikdy nebude HDD nebo velká obrazovka… Vždycky budou mít elektroniku konstruovanou primárně s ohledem na nízkou spotřebu, ne na výkon (bez ohledu na počet jader, kmitočet a velikost cache a RAM). Vestavěný foťák nikdy nebude tak dobrý, jako foťák ´samostatný´ – kvalitu foťáku neurčuje až tak moc počet MPix, ale optika – a tu fyzikální zákony nedovolí zmenšovat (fyziku ´neokecáš´)…
___
Takže – jestli se ptáš, zda budou za „pár let“ smartphone stejně výkonné, jako „PC“ dneska (nebo v minulosti) – určitě ano. Oproti minulým PC už jsou dneska v ´hrubém výkonu´ mnohem výkonnější.
Pokud se ale ptáš, jestli budou smartphone tak výkonné, aby byly schopny nahradit PC ze stejné doby, pak ne – nikdy. To se spíše PC jako takové přestanou vyrábět.
___
BTW – v podstatě jakýkoli nárůst HW výkonu je zanedlouho využit tvůrci SW (od ovladačů přes OS po aplikace) – tak se na budoucí ´superstroje´ zase tak moc netěš…
😉

Další odpovědi

uz dnes jsou smartphony s 8 jadrama, 2 giga ram a procesorem taktovanym na 2,3ghz… takze bych ze se tak do 2 let dockame smartphonu stejn vykonnych jakk pocitace.

anonym

budou pokud budeš srovnávat telefony za dva roky s dnešními notebooky 🙂 … notebooky za dva roky však budou podle všeho zase o něco výkonější než telefony.

Je to dáno už jen tím že do notebooku se fyzicky vejde vždy více hardware 🙂
Doplňuji:
jinak naprostý souhlas s odpovědí „mowla“