Tykeww

Myslíte, že je kvalitnější CD nebo vinyl?

Nejlepší odpověď
Ar

Vynil

jednoznačně vinyl. CD sice čistý zvuk ale „ořezaný“

Další odpovědi
Michal Kole

Vynil

Doplňuji:
Jak řekl kolega Ar. Nevýhoda je, že přehráváním se ničí „médium“, protože hjehla to oškrábe.

Na CD je zvuk ořezán o neslyšitelné frekvence (o proti MP3 je to ještě luxus)

Rocker

Vynil

anonym

Fonografové válečky :D

Porovnávate veci ťažko porovnateľné, nehovoriac jednoznačnosť otázky a nezhodu otázky s anketovými odpoveďami.
Každé médium bolo vrcholom záznamu audia vo svojej dobe.
na fonografovom valčeku dokážete zaznamenať zvuk mechanickým spôsobom, ale nie obraz
na mc kazete, záznam audio a video prebieha analogovou elektromagnetickou cestou. výhoda trvácnosť záznamu, nevýhoda pri opakovanom prehrávaní znižovanie kvality záznamu. vhodné ako matrica, slabá odolnosť voči magnetizmu..
Vynil zvukový záznam sa ryje do vynilu mechanickou cestou na základe elektromagnetických impulzov, dobrá matrica, háklivý na mechanické poškodenie (škrabnutie), prach, odolný voči elektromagnetizmu
CD záznam audio-video pomocou vypalovania záznamu laserom, odolné voči elektromagnetizmu, slabo odolné voči poškrabaniu, dlhší čas prehrávaného záznamu.
Ako vidíte každé toto médium je vhodné na niečo iné

Děda Louda

Vynil