Avatar uživatele
Kepler

Myslíte, že geneticky modifikované potraviny mohou být škodlivé?

Nebo škodlivost GMO není prokázána, stejně jako sítě 5G?

https://www.freepik.com/…

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, Alesh, paul1, marci1, Gus_Fring, odolen před 13 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Zdravotní účinak dlouhodobé konzumace geneticky modifikovaných potravin na lidech nebyl nikdy sledován a studie na zvířatech vedly k celé řadě těch nejzávažnějších zdravotních poškození.

Zatímco výrobci geneticky modifikovaných semen a potravin obhajují svoji prospěšnost pro lidstvo tím, že mohou připravovat potraviny s vyšší nutriční výživností a zvyšovat produktivitu zemědělství, ve skutečnosti jsou doposud nejběžnějšími důsledky genetické modifikace zvýšení odolnosti vůči herbicidům a schopnost vytvářet si vlastní herbicid. Uvedené vlastnosti vedou k vyššímu používání herbicidů nebo zvyšují toxicitu rostliny." atd.

https://www.margit.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Raději se jim vyhýbám. :-))
Údajně "geneticky modifikované organismy ničí ty bakterie, které mají tu šikimátovou dráhu, takže člověk, který sní geneticky modifikovaný organismy, tak jako by dostal kůru antibiotik. Má v těch střevech zničené bakterie." :-((
Více: https://dvojka.rozhlas.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odolen

Já se raději také vyhýbám GMO...

Upravil/a: odolen

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Domnívám se, že ano. Kdysi jsem na to měl na ZŠ práci, kde jsem zmiňoval nějaké studie. Učitelka, která měla v oblibě všejaké BIO věci, mi vše odkývala a dala jedničku. Ale to je věc vedlejší.

Pokud si dobře pamatuji, tak byly nějaké studie, které prokázaly, že to může mít špatný vliv na testosteron. Na internetu o tom jsou určitě nějaké poznatky. Ale mně je to docela jedno, protože mi jídlo zajišťuje matka, takže ji do toho nechci mluvit. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Otázka už tu myslím byla. Můj názor je dlouhodobě stejný: pro zdraví lidí škodlivé nejsou. (dokážu si pouze představit rizika na biodiverzitu).

Mimochodem wikipedie (anglická), říká, že "existuje vědecký konsunsus, že v současné době dostupné potraviny z GM plodin nepředstvují žádné vyšší riziko pro lidské zdraví než ty konvenční" (toto tvrzení je ozdrojováno 9 odkazy). Ale také dodává: "Nicméně veřejnost považuje GM potraviny za bezpečné mnohem méně častěji než vědci"

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Náš starobylý organismus neměl vůbec žádný čas se na takovou potravu připravit a přizpůsobit se jí. Dnes kdejaký výrobce otravin vrhne na trh cokoliv, bez jakékoliv zodpovědnosti, že to může poškodit zdraví, a bez jiného zájmu než je ZISK.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

annas: dovolím si s paní Margit polemizovat.
"Zdravotní impakt dlouhodobé konzumace geneticky modifikovaných potravin na lidech nebyl nikdy sledován a studie na zvířatech vedly k celé řadě těch nejzávažnějších zdravotních poškození."
To snad nemyslí vážně! Studí bylo prováděno spousta, a to bez nějakého zásadního výsledku, který by závadnost GMO prokázal. Přinejmenším je tato otázka sporná. Viz studie škodlivosti GMO https://cs.wikipedia.org/…

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví