Tonda Káňa

Myslíte si, že vše se dá racionálně vysvětlit a popsat? Tedy i případný Bůh?

Na toto téma jsme s da ny narazili zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-vice-vede-ci-ezoterice-proc .

Já jsem totiž toho názoru, že cokoliv, co můžeme nazvat, že je „mezi nebem a zemí“, by mělo být racionálně vysvětlitelné. Ano, nazývá se to „mezi nebem a zemí“ proto, protože to zkrátka nejsme teď schopni nějak vědecky pojmout, ale dle mého názoru by mělo být opravdu všechno vědecky, tedy racionálně vysvělitelné.

Tedy, i kdyby existovala duše, duchové, Bůh atd., tak bychom to měli nějak vědecky popsat, zjistit, na jakém principu to funguje. Třeba i napsat nějaké fyzikální zákony pro duši. Zkrátka nevěřím, že jsou věci, které se nedají racionálně popsat.

Vemte si třeba kvantovou fyziku, tam je princip superpozice, tedy že částice může být ve dvou stavech najednou. Třeba i světlo, to může být vlna i částice zároveň. Je to neintuitivní a nemůžeme si to moc dobře představit (protože náš mozek je vyvinut na makrosvět, ne mikrosvět), ale přesto víme, jak to funguje a moderní technolgie na tom pracují! Stejně tak bychom mohli popsat Boha – třeba to bude neintuitivní, ale přesto by to dle mého mělo být možné, jako u kvantové fyziky.

No a co si o tom myslíte vy? Souhlasíte se mnou? Nebo jsou podle vás věci, které zkrátka nikdy nebudeme schopni z jejich podstaty popsat a pochopit?

Nejlepší odpověď
da ny

Ne.
Je to nesmyslné.
I v matematice jsou iracionální čísla.
Člověk nemá stát na místě, lpšt na zásadách, racionalitě.
Je to cesta nikam, zbyteční komplikace života.
Ano jsou situace, kdy se člověk chová racionálně nusáízapojit racionální myšlení.
Co city, láska, jsou racionální?
Nikdy nebude na světě všechno, co by se dalo racionálně vysvětlit.
Ani ta stavba pyramid. Jsou o jen domněnky.
Co různé nálezy, kov, slitiny, které člověk neumí vyrobit?
Kosmonaut ve skafandru na středověké věži?
Je mnoho jevů, svědků, osob, které zažila něco neuvěřitelného,
těžko vysvětlitelného
Věda, filozofie ani lidský mozek, na některé věci, prostě nestačí a stačit nebude.
Přestaň si trápit hlavinku.
Kdo nechce, nepřijme nic, co odmítá, čemu nerozumí.
NĚKDOHO NEZAJÍMAJÍ, ANI POZNATKY VĚDCŮ..
Dostupné literatury je nepřeberné množství…
Každý člověk nemá schopnost „pestrého myšlení“ a změn.
Životy lidí jsou tak pestřejší, různobarevné. Bohužel, zbytečně komplikované.
Sami si to zařídí, jak umí nebo chtějí.

Duše neumírá, ale odchází do vesmíru, tvrdí vědci
https://echo2­4.cz/a/wS6TV/­duse-neumira-ale-odchazi-do-vesmiru-tvrdi-vedci

Romantismus 19. století silně zdůraznil význam vůle, citů a vášní a řada filosofů racionalitu člověka zpochybnila (Schopenhauer, Nietzsche aj.), podobně jako psycholog Sigmund Freud. Pro pozitivismus je racionální pouze to, co je dokazatelné, nebo jen to, co odpovídá pravidlům a normám například logiky.
Kritický racionalismus Karla Poppera uznává omezené možnosti empirického dokazování a za racionální tvrzení pokládá pouze takové, které lze vyvrátit.
Naopak pragmatismus pokládá za racionální to, co je účinné a co vede k cíli. Na to navazuje současné pojetí různých (účelových či instrumentálních) racionalit, zejména ekonomické nebo politické.
Německý sociolog Max Weber rozlišoval mezi racionalitou hodnotovou a účelovou, která se řídí pouze účelem.
Filosof Max Horkheimer mluví o instrumentální racionalitě, která už není schopna posoudit racionálnost svých cílů. Podobný smysl má i současný pojem racionalizace, který většinou znamená snahu o úspornější dosahování cílů.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Racionalita

Kam se podělo 21 gramů? Jak se vážila lidská duše
https://www.id­nes.cz/technet/­veda/kolik-vazi-lidska-duse.A160108_132­517_veda_mla

V mnoha filmech jsou náznaky ti toho, jak „to funguje“.
Nejsou všechno „jen“ pohádky pro dospělé a sci-fi 😉

Další odpovědi
cappuccino

Nemyslim si, ze se da vsechno racionalne vysvetlit! Existuje prenaseni myslenek. Jak je mozne, ze ja na nekoho myslim a on zrovna zazvoni nebo zavola? Jak je mozne, ze ja i jiny clen rodiny si ve stejny den nakoupime jedno jidlo, ktere jsme nemeli skoro dva roky?
Jak je mozne, ze memu synovi se zdalo o povodnich, ktere pak skutecne za 14 dni prisly?
Jak je mozne, ze v pokoji, kde lezela nemocna osoba, po jejim skonu rozkvetla nadherna kvetina, ktera predtim vic jak 15 let nekvetla?
Jak je mozne, ze v miste, kde spadl parasutista na zem, vzletl z toho mista motyl? Bylo to v listopadu!
Takze pro me existuji i veci, ktere se racionalne nedaji vysvetlit.

aliendrone

Boha? Vyloučeno. Popřemýšlej o tom, CO/KDO vlastně taková entita je (pokud vůbec existuje), nad jejími aspekty (přinejmenším těmi, na které přijdeš). Bůh je tak dalece za veškerou kategorizací, že nespadá do žádné kategorie, dokonce ani do žádné známé (či prozatím neznámé) evidence. Jediné měřítko, které můžeš aplikovat je jen on sám. To spíše zmákneš narvat do podmnožiny její nadmnožinu. 😉

Ale ono není potřeba zacházet až tak daleko. Prostou úvahou dospěješ k tomu, že schopnosti mozku jsou omezeny (u někoho více, u jiného méně, ale každopádně existují hranice). A tím pádem jsou omezeny i jeho „výstupy“, na jejichž hranice narazíš MNOHEM DŘÍV, než se dostaneš k pouhému okraji božské entity. ☺

Disraeli

Mé cesty jsou nevyzpytatelné. Ale nemusíš se báti ničeho zlého, neboť Já jsem s tebou!
Jžš, nerouhej se! Jsem alfa i omega! :D
_____________­________________________­_________
Cokoli nadpřizeného je jen dosud nepoznané a neposatelné. Tedy (PRO NÁS) neznámé, nezvyklé. Ale existuje to i nezávisle na naše poznání/bádání. Podívej se na Flammariona a Ch. Richeta.
Pochopitelně, ale vše co existuje – a může existovat – je přirozené. Pokud by existovali mimozemšťané (život na jiných planetách), co je na tom nadpřirozeného? Pokud by existovala telepatie, telekinze, jasnozřivost – tak přece jen díky (dosud) neznáme přírodní síle… Pokud bůh, tak taky nějak a proč musí existovat, býť nějakou silou, energií, entitou, atd. (že to neznáme, neznamená, že by to potnicálně nešlo zjistit, popsat). „Nadpřirozenem“ jsme olepili akorát to: 1) co dodopsu neznáme/nechápeme a nemáme, jak to popsat/prozkoumat 2) Něco s čím jsem se setkali, ale neumíme to vysvětlit, PROTOŽE dobře nevíme, co to je (úkaz na obloze může být klidně létající talíř, ale taky to klidně může nějaký přírodní jev/fata morgana nebo balon, který dobře nevídíme. I tak ho zařadíme pod pozorování UFO a nadpřirozeno – alle ani v jednom případě se o nadpřirozeno nejedná). Případně to zdánlivě odporuje nám dosud známým/obbjeveným přírodním zákonům. Ale nikdo netvrdí, že známe všechny přírodní zákony nebo že je známe dobře. Bůhví, co vše ještě neznáme a co může být. De facto může existovat cokoli, co si dokážeme představit (naše mysl je dost omezená a limitována, můžeme si představit jen to co známe, s čím jsem se kdy nějak setkali a nějak to v myšlenkách zkombinovat).
Vše, co existuje, je logicky přirozené (ať už je to cokoli). Příroda = bůh = vesmír = přírodní síly (fyzikální, chemické nebo prsotě jne vesmírné zákony, kterými se vše řídí a je nějak uspořádáno).
Tzn. i pokud je nadpřirozeno skutečné (to nadpřirozeno, pod které spadají třeba duchové, „nadpřirozené“ schopnosti/smysly, bohové atd), tak to stejně nadpřirozené není. Jen dosud nepopsané/neod­halené přirozené. Ať už to třeba vysvětlí kvantová fyzika, éter – 5. žível/esence, 5. dimenze, multivesmír, jiné sféry (o jiné vibraci, frekvenci / vnímání), morfická rezonance aj. Nebo Jednota všeho.
Radio a radiové vlny, frekvence, elektřina, elektromagnetismus, fotoaparát, radioaktivita, hypnóza a STOVKY dalších, to vše byly v určité době „nesmysly“ anebo se jevily jako nadpřirozené.
V podstatě je věda a vědci plná předsudků. Od asi 18. století se uskutečnila obří řada objevů, vynálezů (nebo jen nových teorií, možností) a drtivá většina z nich byla kritizována, odsuzována. Vědci a vědeckými společnostmi. Protože tomu nevěřili (kolikrát ani dlouho po tom, co to bylo pokusově/vědecky prokázáno a vysvěleno). Naopak se vymýšlely odůvodnění, proč to nemůže fungovat a proč to nemůže být (existovat) a čemu všemu to odporuje. Jsou dvě hranice bláhová důvěra, naivita a cynický skepticismus – automatické odmítání.
Taky Newton byl po dlouhou dobu „bůh“, teď je to Einstein. Tzn. nezpochybnitelní.

Víra ovšem není o logice a (vědeckém) poznání. Za jedno prostě o víře, za druhé se mnoho z toho nedá logicky uchopit a vnímat. Vědomí (lidské) je zde na obtíž. Poznání a přiblížení se bohu (či Vyšší realitě, Přírodě, vesmíru, Absolutnu, podstatě reality, Jednotě) není dosaženo racionálním myšlením nebo diskurzivním uvažováním, ale přímou zkušeností a intuicí. Je to stav mimo smyslové a rozumové vnímání (trans, extáze aj). Byť třeba pythagoreismus operuje s tím, že se dá vše spočítat a matematicky vysvětlit (ale v podstatě je to taky mystická matematika, posvátná geomterie a božská čísla – a princip vesmíru, nebo dnes, jak se to vnímá: jazyk vesmíru).
Odpovědi (racionální) na to, jak to funguje, vypadá a co to je vlastně je, říká: mystika, monismus, hinduismus, buddhismus, taoismus, hylozoismus, popis absolutna, panteismum / panenteismus, panpsychismus, (poly-, pan-)deismus aj. (Nábožensko-filozoficky-vědecké). Věda docela dokonale popisuje a potvrzuje determinismus a (fyzkálně, chemicky aj), že svět (vesmír) JE JEDEN, propojený celek, kde nic nezvniká a nic nezaniká (a jen se mísí a odděluje, mění tvar), vzájemně se ovlivňuje. Učení buddhismu, hinduismu (pythagoreismu, taoismu a každého mysticismu) není ani trochu proti vědi; naopak je zcela dobře známo (psychologie, biologie), že „já“, naše vnímání náš pocit oddělenosti, izolovoanosti/in­dividuality, je iluze/klam.
Sám sebe taky nepoznáš racionálním uvažováním (jistě, existuje různé sebezkoumání, psychologické a biologické/me­dicínské analýzy, ale to vše je povrchní poznání – nějaké vytvořené osobnosti nebo biologického/hmot­ného základu), ale spíše tím, že racionální uvažování jakož i smysly a vědomí vypneš a ponoříš se do sebe. „Člověk poznající sebe, pak/tím pozná vesmír/boha.“ „Vyžaduje to najít nekonečnou velikost unitř toho, co je nekonečně malě, abychom cítili přítomnost boha.“ O tom vlastně je buddhismus, pythagoreismus (a všechny ty ostatní, které se v zásadě od buddhismu neliší, ale stojí na tomtéž), tedy o sebepoznání – a tím osvícení: odhalení pravé povahy reality, prohlédnutí iluze, probuzení, sjednocení s bohem, či vesmírem (bez ohledu na to, jak se nazývá).

Drap

Stejně tak můžeme označit Boha, že je mezi nebem a zemí. Pesto to vůbec nic neprokazuje. Doposud neznám nikoho, kdo se setkal s Bohem a může ho detailně popsat. Přesto na základě důkazů nemohu konstatovat zda je či neni.

Tonda Káňa

Příspěvek smazán administrátorem.

Tonda Káňa

Jo a mimochodem, co si představuje panstvo pod „skutečným nickem“? 😂😂😂

da ny

Ještě něco přidám, na t=ma BŮH; 😉
S Bohem to může bát sožitější pro každého jinak.
My, obecně „známe“jen představy, teorie křesťanství.
Jsou však i náboženství jiná a není zde jen monoteismus.
Pro jednoho je Bůh starý pán, vousatý, s berlou na obláčku. Pro jiného všeobjímající Vesmír, computer, energie. Pro kvantovou fyziku je to sjednocené pole energií, samo o sobě stojící…. atd.
Bůh je v každém z nás.
Na Hovorech s Bohem, lze také najít „to své“, s čím je člověk ochoten se ztotožnit nebo
jen přijmout informace.
Bůh může a nemusí fungovat, tak, jak ho „známe“, z Bible. I tu sepsal a přepisovali, upravovali lidé…
A včil „mudruj, vyber si“…..
Podobně, jako se dnes upravují a vysvětlují dějiny. Na základě osobních zájmů
a ideologie nebo archeologických nálezů. Objevů, svědectví, písemností.
Víra člověka, nejen v boha, má Tondo jakou povahu?
Sáhneš si na ni? Změříš ji?
Postoj vědy je jedna věc /důkazy a možná mýlky), postoj filozofie je věc druhá. Nekonečná, rozmanitá, bez důkazů, osobní pojetí.
A debata? v podstatě o ničem, bez prokazatelných důkazů, závěrů. Pouhé názory, odhady, dohady, definice a domněnky…… 😉

Až ti tříleté dítě, dítě do 10, ket, někdy i starší řekne, že v koutě vidí stát pána nebo
si bude s někým povídat… Není to vždy jen dětská hra, fantazie......

Tonda Káňa

da ny, to s těmi iracionálniími čísly je trochu úsměvné. Ty jsi asi nestudovala matematiku, že? Protože ta čísla nejsou iracionální ve smyslu, že by byla nesmyslná nebo tak nějak, ne, znamená to, že ta čísla jsou opakem čísel racionálních (latinsky ratio = poměr), čísel která se dají vyjádřit jako zlomek, tedy jako nějaké a/b. Třeba odmocninu ze dvou tak nevyjádříš, ta je iracionální.

A představ si, že jsou i komplexní (z latinského složená) čísla, která mají reálnou a imaginární část. Ta čísla mohou být například druhé odmocniny ze záporných čísel. Umíš si to představit, odmoninu z třeba –2? No nikdo moc ne, ale přesto je to mocný nástroj matematiky. Nemluvě o tom, že jedno z řešení Schrödingerovy rovnice obsahuje komplexní čísla, tedy i vesmír funguje na jejich principu.

A je jedno, že si to numíme představit. Ale chápeme, jak to funguje. A tak by to mělo být i u věcí zatím nadpřirozených…

da ny

Víš Tondo, už jsem tady téměř 65 let,
a nebudu skromná: Mám nějaké zkušenosti za sebou své a zprostředkované.
Rukama mi prošly tisícovky lidí na několika oborově odlišných pracovištích.
Mohla bych psát romány o lidských osudech, včetně těch vyslechnutých.
Sama jsem se do 3O let příliš nezabývala "nevědeckými nesmysly/.
Původním povoláním jsem technik 😉, zubní.
Ale můj životní poznatek je ten, že matematika a logika je nezbytnou
součástí našeho života.
Klade se na ni příliš velký důraz.
V životě člověka je více věcí, které nespočítáš, logicky nevysvětlíš,
neutlučeš argumantama, důkazy, nepřesvědčíš nikoho.
Navíc takový přístup komplikuje mezilidské vztahy.
Člověk musí prožít, zažít, vidět výsledek. až ten, někoho přesvědčí.
POCHYBNOSTI, nedůvěra předem a obavy, vše hatí a ničí.
Příklady táhnou.
Pokud setře vytkneš, že pokrm mohl být chutnější, výraznější.
Pravděpodobně ji urazíš nebo se naštve.
Když za nějaký čas sám stejné jídlo uvaříš a dáš mu šmrnc a pokud
tě strávníci odmění díkem a pochvalou a sestra si pochutná.
Sama si řekne recept, zeptá se, co jsi do toho dal a jak jsi pokrm
připravil. Nebo se bude v práci poptávat ežnských, jak ony jídlo připravují,´.
Sedne k internetu a bude hledat, jak nato. Možná.
Jsou i lidé, kteří jedí, jen proto, že se má, a aby neměli hlad.
Je jim naprosto jedno, co sní a jak to chutná.
Já to mám tak, že doma jím co mám (co si udělám( a jinde, co mi dají.
Jak jsem ti již sama, ozvu se je v restauraci, kde za jídlo platím.
Tak nějak podobně to funguje se vším a ve všem.
Když předem pochybuji o svých schopnostech, o úspěchu, splněném přání
o partnerovi, o uzdravení (čemkoliv), ÚSPĚCH se zřídka dostaví.
Snaha nestačí, Člověk musí konat. A přesvědčit se na vlastní kůži.
To se také nedá ověřit předem, spočítat.
VĚDA A MATEMATIKA, logika je jako oheň. Dobrý sluha, zlý pán. I komplikac.

da ny

Matematika a logika je jedna věc,
Všechno se nedá spočátat, ani vypočítat dopředu. V životě už vůbec ne.
Znám i učitelku matematiky, která léčí celou rodinu homeopatiky, bylinkami a slovrm. je to taková malá čarodějnice, ale plně se tomu věnovala až po 50.
Znám lékaře v Františkových Lázní, klterý s nadsázkou prohlásil, že vrátí diplom 😉
Protože, všechno je jinak, než to, co mu natloukli do hlavy na LF.
Dělej jak myslíš a chceš, věř čemu chceš, drž se čeho je i libo. Ty tady kladeš otázky a táš se jak to máme my a co si kdo myslí.
Pokud čekáš jen odpověď v duchu svého názoru, tak, takhle to v životě nechodí.
Ani ve vztazích neutlučeme každého svými argumenty. A to se často argumentátor, se svou pravdou, cítí ukřivděná, dotčený, nepochopený.
Život je jedna velká záhada, věčné tajemství a velká neznámá.

Disraeli

Souhlasil bych (skoro se vším), ale Pythágoras nesouhlasí… :D Ale je fakt, že to je trochu jiný level matematika a jde už o „božskou“ matematiku.
Všechno se dá spočítat a vypočítat dopředu… jenže k tomu je potřeba dostatek informací. Nejlépe všechny zahrnuté. :3

Tonda Káňa

To není bohužel pravda. Kdysi se myslelo, že se dá teoreticky spočítat budoucnost (trajektorie částic, rozpad apt.). Ovšem z kvantové mechaniky plyne, že mikrosvět je probabilistický a že my nedokážeme předpovědět vše na 100%, tam je to hodně věcí náhody. Tedy ne, nemůžeme předpovědět vše dopředu…

Disraeli

V lidských silách samozřejmě není, aby znal/věděl vše a zahrnul všechny informace. Ale to neznamená, že to tak není. Tedy při dostatku informací, se dá vypočítat vše.

da ny

Tondo, nejde přece o přednášku z matematiky.
Stačí, že je to trochu jinak. Nebo opačně, musíš to jinak napsat,
jinak vyjádřit.....
Kdo nechce, stojí na místě, drží se jen toho „čemu rozumí,
co zná“ a tluče svými argumenty . 😉
Já nemám zájem, Tě přesvědčit.
Jen se podělit o své zkušenosti, prožitky, část informací
a znalostí. Naznačit možné jiné a další názory, zkušenosti ostatních
na věc, která je předmětem tvých otázek.
Je mi celkem jedno, jestli budeš konzerva, nebo přístupný „novotám“
i bez toho, abys měl důkaz a mohl si na to sáhnout.

Tonda Káňa

da ny, já nejsem „konzerva“ v tom smyslu, že bych se vyhýbal novým myšlenkám, právě naopak, já po dostudování Matfyzu chci být vědcem a ti obecně musí mít otevřenou hlavu. Ovšem ne tak, že ti z ní vypadne mozek! Jak jsem psal cappuccinu, já nemám problém třeba s alternativní medicínou, ale musí to být nějak logicky podložené. Proto se udělají experimenty, aby se to případně dokázalo. Ale bohužel, účinnost homeopacie nikdy nebyla prokázána.

A to, že se „pomocí“ ní někdo vyléčil neznamená, že to funguje, to je jasné. Já můžu mít křeče a pak si dám třeba klobásu a ty křeče přejdou. Je to snad důkaz, že ta klobása má léčivé účinky. Co myslíš?

da ny

Tondo,
JENŽE, „…ale musí to být nějak logicky podložen“, nemůže platit vždy.
DŮLEŽITÝ JE VÝSLEDEK
Přidržím se toho o čem něco vím, co mám vyzkoušené a co mně baví a zajímá.
Tedy zdraví člověka.
A vyhnu se šarlatánům – to jsou pro mne ti, kteří ve skutečnosti nic neumí,
možná si to myslí. nebo by chtěli a nebo jsou to úmyslně podvodníci.
Homeopatie podvod není. To jsi možná ochoten připustit, přestože
chemickým rozborem „léčivých prostředků“, NIC nenajdeš.
Je tak ředěný, že je tam jen „otisk“. Jiné kapky/prostředky fungují na bázi mentální.
Nevěříš a chápu i to 😉
Věřila jsem a doufala, ověřila jsem si výsledek. Laboratorně. Doktor jen kroutil
hlavou a možná pomyslel na zázrak 😛
Jen jede se mne ptal, při jiné metodě (vizualizace a kapky vyrobené na mentální úrovni biotronikem), co jsem dělala. Nesmál se udiveně naslouchal Až u něj/v rodině půjde
do tuhého, použije stejné metody, jako já.
Dalšímu jsem dala na „prdel“. Na sonu žlučníku byl pěkný kamenolom
Po 2 letech jsem žádala o KO sono. Řekl mi, že je to zbytečné, kameny nezmizí.
Za rok jsem ho „ukecala“ (že s to tedy zaplatím, udělal by vše, co si vymyslím Cítí
pocit provinění/zanedbání a že jsem možná zbytečně přišla o celý žaludek a duodenum)
A kameny byly pryč! Spadla mi opět brada. Též se ptal… Dostal pravdivou odpověď.
Kamarád (léčitel) vyrábí „trychtýř“ n vodu (vaření, pití, podle osvědčeného,
NE LOGICKY VYSVĚTLITELNÉHO Ing. J. Janči.
Každý se vyléčit nedá, někdy je pozdě… A když se člověk s nemocí ztotožní,
nezbaví se pocitů křivd, neurovná vztahy (alespoň z jeho strany), nezmění myšlení,
šanci nemá.
Jak můžu LOGICKY vysvětlit někomu, že používám universální vesmírnou energii?
ŠVÝCAŘISKÉ ZP se „spokojí“ s tím, že má člověk zájem o své zdraví.
Proplatí klientům i kurzy REIKI spolu s iniciací (možné 3 stupně). Protože s tím vším
a s novou fiozofií, takového člvěka, příchází zájem a péče o vlastní zdraví.
O změny, také životního stylu, myšlení, příliv energie. Úbytek nebo vymizení
bolesti, obtíží i vyléčení. Takový člověk často „jde dál“…
A oni podporují prevenci, předcházení nemocem 😉
Zažil/poznal jsi někdy rozdíl mezi masáží (klasická, sportovní, relaxační),
od maséra a maséra reikisty?
Od maséra odcházíš unavený, zbitý jako pes, odpočíváš a někdy máš modřiny (zde, ale různé příčiny). Od reikisty odejdeš s úsměvem příjemně naladěný, čersvý, nabitý.
Poznal jsi rozdíl, když tvou, ekzémy rozbolavělou kůži promazává sestra
a sestra reikistka?
Proč žádá pacient převaz od jedné osoby, jednoho sanitáře/sestry,
Proč je mu to příjemnější, ošeřená rána méně bolí a cítíš se dobře, máš energii?

Jak pochopí člověk lpějící na důkazech, vědě a logice, že čerpám energii z vesmíru a jsem jejím průtokovým kanálem? 😛
Reiki mám jen 13 let. JSlouří především k ochraně a prospěchu reikisty (jedním z prvních pýů byl i Ježíš, no nevím, neřeším). K jeho léčbě, dobíjení, k ochraně atd.
Samozřejmě ten, kdo je potřebný si nasaje ode mne 😉
Pokud však mám vyuužít plně, co reiki dokáže, musí to být se souhlasem osoby,
na kterou působím. TEDY, je to často ten, kdo o tom něco ví, který už má zkušenosti nebo je jen zvědavý.
Výjimka je u dětí do určitého věku a u osob v bezvědomí, komatu.
PROTO mají někteří LÉKAŘI, sestry na oddělení ARO reiki.
Chrání sebe a pacient, přinejmenším načerpá potřebnou energii.
Konzervativci /konzervy) a ti, kteří lpí na logice, se k něčemu takovému nedopracují.
Člověk/zdravotník, který má pobědomost a jde do toho,
se přesvědčí až na vlastní „kůži“.
Je třeba i zde dát pozor na vykuky a fanatiky (jako u všeho).
Mistrů reiki je dost, al mají různé druhy s různými přívlastky a názvy.
Za různé ceny. Pro mne je reiku jen jedno,
Můj Mistr má stále ceny lidové, oproti jiným. Poskytne kurz a iniciaci
i na splátky, třeba po stovce. Také proto, aby bylo dostupné, všem těm,
kteří mají zájem. Reiki nemusí nikdo používat, může se k němu kdykoliv vrátit a třeba jen na čas. Nemusí se stát „otrokem“ jho užívání. Iniciaci získá na celou dobu svého života.
Může to bát denní, častý společník nebo jen občasná berlička.
Tak jsem ti popsala pár kapek, z „mé kuchyně“ 😛

Tonda Káňa

da ny, já to respektuji a přeji ti to, že ti to funguje, hlavně že jsi spokojená.

Já si ale zkrátka stejně nemůžu pomoct, i když se i mně staly věci, které by mohly být považovány za věci „mezi nebem a zemí“, tak i přesto jsem byl schopen si je nějak logicky odůvodnit, dal jsem přednost logice než ezoterice – byla to náhoda, placebo…

da ny

Já nejsem velký fanda matematiky a fyziky a ženy obecně
vnímají svět kolem sebe odlišně.
Proto jsou muži z Marsu, ženy z Venuše a děti z Nebe (knihy).
Je pro mne důležitá spokojenost, to ano.
Mnohem více si cením toho, že si umím pomoci fyzicky „opravit
svůj stroj“ 😉 Uzdravit se, a nejen sebe, nebo zmírnit obtíže.
Různými metodami a prostředky. I to, co klasická medicína
považuje za nemožné a neumí.
Něco je logicky vysvětlitelné, zbytek jsou „čáry“.;-)
Některé „studují“ mniši ve švýcarských klášterech 9 let.
Já tem fascikl, asi do konce života nezdolám.
Nahlížím jen občas. Vždy ho otevřu, tam, kde zrovna potřebuji 😉

da ny

Co se stane s lidským vědomím, když zemřeme? Duše se vrací do vesmíru, tvrdí nová studie
https://www.do­tyk.cz/magazin/du­se-smrti/?gad_sou­rce=1&gclid=E­AIaIQobChMI59a5i­u2XhgMVgICDBx1DO­SOcEAMYASAAEg­JKY_D_BwE

Tonda Káňa

cappuccino, to je sice zajímavé, ale zde se bohužel jedná pouze o náhodu. Nic nadpřirozeného bych za tím neviděl. Ale pozor, nemysli, že bych se příčil myšlence nadpřirozena, kdyby byly přesvědčivé důkazy o duši či astrologii, prosím, já to rád přijmu. Ale pakliže o tom nejsou žádné důkazy, a pokud jde o astrolgii, tak jde jsou důkazy proti astrolgoii, tak to hold neberu!

Tonda Káňa

Drape, no ano, samozřejmě že případný Bůh (na kterého osobně nevěřím), je mezi nebem a zemí. Zeptej se křesťana, jak vlastně vznikl Bůh. Řeknou, že to je tak nepochopitelené, že se to nedá vysvětlit. No, jenže to moc přesvědčivé není, to se dá říct na všechno.

Akorát moc nevidím odpověď na svoji otázku…