Larissa

Myslíte si, že se 14leté dítě naučí za rok pobytu v Německu jeho jazyk, přičemž k jazyku nemá žádný vztah?

Jeden známý posílá své dítě na roční studium k svému bratrovi do Německa, přičemž ono dítě bude navštěvovat nějakou školu, kde jej bude učit jazyku Němec, který se s ním nebude umět dorozumět. To dítě je v němčině opravdu špatné, myslíte si, že se to naučí?

Nejlepší odpověď
badisko

Urcite ano ..take zalezi jake ma nadani na jazyky a jestli tam bude v kontaktu i po skole z lidma vmuvicimi Nemecky …nebo jen bude doma setdet na facebooku a podobne …takova vyuka ve skole je dosti zvlastni ..vim to jsem cizinec v anglicky mluvici zemi a par znamejch ma deti …maji ne slole k dispozici pocitac na kterem delaji okoly a pokud nerozumi a jsou novi tak se dorozumivaji s ucitelem ..:D…mohu potvrdit ze je to velice efektivni coby do uceni cizich jazyku to co dite zvladne za 1 rok tak doma v CR na to ma par let …

Další odpovědi
Drap

Naučí. A více než za deset let studia na našich školách. Důležité je, aby nebyla možnost mluvit česky. Během třech měsíců budě většinu rozumnět a velmi slušně se domluví. Je to nejlepší škola.

Zdroj: Zkušenosti z rodiny.

antík

Podle mě jo :) ale musí mít základy, jinak i tak nic nepochytí, možná tak se naučí jak se řekne párek v rohlíku

anonym

Určitě se naučí.

charliesheep

Bude prostě muset-v cizí zemi se člověk naučí jazyk rychleji a lépe,než doma.Dítko sice bude mít možnost komunikovat v rodině pana bratra česky,ovšem ve škole,venku atd pouze německy.Osobně si myslím,že mu učení němčiny půjde mnohem lépe tam,než u nás,každodenní konfrontace s cizím jazykem a možnost komunikace v mateřštině je k nezaplacení.

M.

Pokud bude chtít.

motlajs

Samozřejmě, že k tomu jazyku má vztah:

oni myslí stejně – stejné chyby v angličtině jako češi apod., no jsou jen striktnější ve slovosledu

Za rok bude umět hodně.