Rokio

Myslíte si, že podle tohoto jednoduchého návodu by se dala snadno určit cenová kategorie stravovacího podniku?

  1. cenová kategorie = restaurace
  2. cenová kategorie = jídelna
  3. cenová kategorie = hospoda
  4. cenová kategorie = bufet

Odpovědi
Smack

Nebylo by to špatný.

Drap

Dnes je obtížné stanovovat cenové kategorie. V lepší, pěkně zařízené restauraci může být určité jídlo levnější, než v zaplivaném bufetu. K čemu by to bylo?

dubraro

Určitě ne. Například zařízení, které se nazývají restaurace, jsou v širokém cenovém rozpětí. Nebo se zařízení může z marketingových důvodů nazývat hospoda, ale ve skutečnosti být drahou restaurací. Veganská jídelna je obvykle dražší než střední restaurace. Atd.