Kuba K

Myslíte si, že je němčina těžká?

Ahoj, chtěl bych se naučit nějaký nový jazyk a říkám si že by to mohla být ta němčina. Je přece tak praktická vzhledem k naší historii a polohu. Ale zase se mi zdá že je strašně těžká. Skloňování, učení slovníček, složeniny.....
Co si o tom myslíte vy? :)

Vielen dank ;)

Nejlepší odpověď
jsemjá

Je hlavně ošklivá.

Další odpovědi
Gus_Fring

Připadá mi lehčí než angličtina. Ale je potřeba zdůraznit, že na angličtinu jsem úplně blbej.

Kelt

Tak zkus francouzštinu. Ta má jenom dva rody a neskládá tak slova, jako němčina. Ale zase více slov v češtině pochází z němčiny. Pokud se ale neučíš pár tisíc slov, tak zjistíš, že to zase těžké není. Denně stačí 20 minut. A za pár dní uvidíš výsledky.

orwell

Odpovědi se zde asi budou lišit, každý jsme jiný. Podle mého názoru je němčina poměrně těžká a nejde to tak rychle dopředu, jako třeba v angličtině. Složená slova jsou opravdu dost často obtížně čitelná a vyslovitelná, obzvláště když neznáš některé z dílčích slov. Větné konstrukce v řadě případů nebývají taky moc jednoduché a jejich správný překlad vyžaduje někdy dost zkušeností. Jedna ze specialit je např. vložení celé věty (někdy poměrně dlouhé) fungující jako přívlastek mezi podstatné jméno a jeho člen, což by ještě nebylo to nejhorší, ale jsou i horší věci. Slovíček je třeba znát opravdu hodně, pár set není nic. Nemohu to srovnávat třeba s francouštinou, španělštinou, italštinou,… protože jsem si to nevyzkoušel, ale na to tady máme jiné borce (uživatele). Tohle je jenom můj osobní názor.

paul1

Já patřím k těm "chronickým začátečníkům v němčině. Po letech jsem se dostal na úroveň kuchyňské němčiny, lámaně se domluvím. Agličtina mi připadá hodně těžká, možná se mýlím, ale odrazuje mne psané slovo a výslovnost – skoro nic při výslovnosti se nepodobá psanému slovu

ivzez

Němčinu řada škol nabízí dyslektikům a dysgrafikům.
Je to (nejen) kvůli výslovnosti, která se naučí na začátku
a pak se vše (s výjimkou cizích slov) čte/píše stejně.

Na skloňování a časování jsme zvyklí z češtiny.
Opět jde o to se naučit různé typy skloňování/ča­sování.

Já jsem vždycky žákům radila, aby si při učení nových slovíček
podstatná jména vyskloňovali a vyčasovali slovesa. Většinou to
nedělali, ale pokud někdo ano, hned jsem to poznala. (–:

jsemjá

Angličtina je lehká.