Toxin

Myslíte si, že je lov vhodnou zábavou pro ženy?

Nedávno jsem četl nějaký článek, ve kterém se psalo, že ve světě narůstá počet mladých žen, které se ve volných chvílích věnují lovu. Za tím účelem létají do Afriky na takzvané lovecké farmy. To jsou farmy, kde nepěstují dobytek ale dravé šelmy (lvy, leopardy apod.)
To zvíře pak vypustí se sledovacím zařízením na obojku do volné přírody. A žena nebo slečna si pak za příslušný poplatek vybere zvíře, které chce zastřelit. Může si i zvolit zbraň (luk, kuši nebo kulovnici).
Po zaplacení jí pak půjčí jeep a ona si pak podle sledovacího zařízení může zvíře v divočině sama najít a ulovit.
Myslíte si, že pro ženu, která by měla být dárkyní života je tohle ta pravá zábava?
U nás se to spíše týká členek mysliveckého združení a ženy u nás se věnují spíše chození na hon než na lov.
Žili byste s dívkou, která by si brzy ráno s kulovnicí „odskočila“ do lesa a v poledne by se vrátila s" rukama od krve? " A třeba by mohla být docela hezká.

Nejlepší odpověď
Drap

Proč ne? Je i spousta mužů, kteří třeba pletou, pečou a věnují se ženským kratochvílím. V poslední době počet zřejmě narůstá, a u nás chodí lovit také spousta žen a bylo tomu tak i před padesáti léty.

Další odpovědi
Savier

To jsou vemena 😳😅 Tohle ale neschvaluji, pokud se špatně trefí, ty zvířata trpí..

zjentek

Ty které už nikdo nechce „vydřít do sucha“ tak loví, mrkej na tu z obrázku, to nechceš. Až tak jednoduché to je. Rád poradím, když znám víc.

Filip84

Podívej, ženské loví od chvíle, kdy se z lovu pro (výhradně) přežití stala jakási forma kratochvíle, zábavy, povyražení. Ne, že by třeba naše šlechta v pozdním středověku lovila pro zábavu, to ne, ta zvěřina byla výsadou a výhodou šlechty, ale věnovala se tomu lovu pozornost, která s jeho praktickou stránkou prostě nesouvisela.

Mezi dámami byl oblíben zejména parforsní hon (většinou na lišku), protože do 20. století bylo prakticky vyloučeno, aby „lepší“ ženská jela na normálním sedle, a na dámském sedle je jízda vždycky nebezpečná, ne tak nějakou vyšší rychlostí. No tak dámy pronásledovaly pány tak jako více z povzdáli, no a více, než o hon samotný, šlo o společenské setkání. Ale vždycky byly ženské, co na konvence házely bobka a lovily normálně „s chlapama“. 😎

Dřív šlo, do značné míry, o kratochvíli risikovou, což souviselo zejména se stavem tehdejších lesů. A ještě dřív s nutností natáhnout luk, což vyžadovalo jistou fysickou sílu, a nebo i tu kuši, taky to nebyla „bambitka“, jako.

Proč by dneska neměly lovit? Pokud unese pušku, v čem je problém? 🤷‍♀️😎

paul1

Nenápadně končí patriarchát a nastupuje matriarchát.

Falcon T

Mrkněte na link
Hunting nyala in south africa, hunting africa, african hunting safari
Protože videí se stejným názvem je tam několik, je to to video s délkou 1,13.
To je výstavní blbka.
A teď si představte ten horor, mít takovouhle „vydlabanou tykev“ za manželku!

Filip84

Savier: Utrpení je součástí života. Až budeš tuhý, žádný nebude. A než budeš tuhý, tak to bez něj fakt jako nejde! 🙃

zjentek

Savier netuším proč nemůžeme jen tax plezíru lovit lidi. Abychom trpění správně pochopili (jako lovnou upřednostnit ty s prachama bo ti trpění nechápou více, díky „bavlnky“).