Avatar uživatele
Lion King

Po uběhnutých pár kilometrech mě začíná bolet na místech, kde by mohla být kýla. Myslíte si, že jde o kýlu?

Při běhaní asi tak po uběhnutých pár kilometrech mě začíná bolet na místech, kde by mohla být kýla, ale jakmile dělám jinou náročnou činnost, která není běhání, tak mě to nebolí. Je možné, aby to byla kýla, popřípadě co to je?

Zajímavá 0 před 2518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Muso

Nemyslím, že jde o kýlu. Spíš to budou křeče od bránice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Píchání v boku bývá způsobeno nedostatečnou svalovou fixací břišní dutiny, dochází k bolestivému natažení vazivových pruhů, které fixují játra a slezinu. Dá se tomu předejít zahřátím před během, správnou technikou dýchání a posilováním břišních svalů.

Zdroj: http://rungo.id­nes.cz/beh-a-dech-jak-spravne-dychat-a-jak-se-vyhnout-pichani-v-boku-pok-/behani.aspx?c=A140427­_161807_behani_fro

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Zde nejsme lékaři. Jakýkoli náš názor na věc by byl irelevantní.
Po těch víc než dvou letech od registrace by taky možná stálo za to přečíst si kodex a jak se zde pokládají otázky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Kýla to nejspíš není, s tou byste „pár kilometrů“ ani neuběhl.

V bocích a v břišních svalech se obvykle při běhu vyskytuje bolest díky špatné výměně kyslíku a anebo namožení břišních svalů, přesněji řečeno bránice. Jak rychle k tomu dojde, záleží na tom, jak běžec umí při běhu dýchat. Pokud dýcháte špatně, bolest se dostaví velice rychle, i po několika vteřinách. Trenovanější běžci vydrží déle. Pokud ale běháte maraton, pak s tím musíte počítat i při pravidelném tréninku. Chce to ty Vaše kilometry přidávat postupně, ne si myslet, že budete z fleku běhat jak gepard, pokud se bolest dostaví, raději přestat, a když zrovna neběháte, tak si nastudovat něco o dýchání a trénovat jej i samostatně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne,
ale lékař má jiné prostředky a schopnosti Vaše podezření potvrdit nebo vyvrátit. ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek