Lotr2008

Myslíte si, že existuje v naší společnosti šťastné dítě, které nepotřebuje chytrý telefon?

Myslím tím nějaké naprosto obyčejné dítě, které nemá potřebu do toho krámu pořád čučet a stačí mu třeba jenom vlastní mysl, knihy, rodina, sport atp. Já myslím, že takové dítě snad v naší civilizované společnosti neexistuje, nebo to jsou pouze jednotky. A uvažuju děti v zemích, kde mají snadný přístup k mobilním telefonům, takže nemyslím nějaké chudé oblasti, kde to tak časté jako u nás nebude. S těmi „chytrými skříňkami“ je to jako mor, který postihuje všechny…

Odpovědi
VaclavZeman

No prave, LOTRE, mam obdobne zkusenosti se spoustou mych trid. Vetsina z nich jen cumi do tech „chytrejch bednicek“, ale uz jim to nahradilo mozek. Takze ta bedna mysli za ne, misto toho, aby to byl vynalez, diky kteremu budou chytrejsi. To ja mam stale tlacitkovou Nokii (pravda, je sklapeci, ale ani tak to neni zadny dubl hyper tech vymysl) a bohate mi staci. Pouzivam ji vyhradne jen k SMS zpravam, popripade dostanu info, ze mi dorazili prachy na ucet. Dekuju.

Ametyst

Myslím že existují takové děti. Nedá se všechno porovnávat s Prahou nebo s velkoměstem. Někde je svět ještě normální, a rodiče si s dětmi povídají, a čtou jim.

Filip84

Já takové i znám. Placatý přístroj mají, obě, poněvadž dneska to děcko ho prostě musí mít, je to o celkovém rozvoji, nicméně, ony ho mají, přijdou domů, placatý přístroj se vypne, nebo tak něco, normálně pomohou doma, udělají si úkoly, najedí se, a tak vůbec, a až potom si mohou placatý přístroj zapnout, nebo zapnout notebook (pokud ho nepotřebují do školy, samozřejmě, to se nepočítá), nebo čumět do Goebbelsovy skříňky, nebo tak něco.

Je to prostě o nastavení pravidel, rozumných proporcí, a tak vůbec. A ty holky jsou úplně v pohodě, celkově, i s tímto, vůbec tím netrpí. 🙂

Dvorní šašek

Já myslím, že ano. Ačkoliv je mobil dnes pevnou součástí života, jsou děti, které svými zájmy přebíjejí ten potenciální čas strávený na mobilu.

Darcy

moja kolegyňa ma nadpriemerne inteligentného syna, chlapec sa baví knihami, šachom a pod., ale bohužiaľ ho naozaj nebavia sociakne siete, je uvedomelý, šikovný.. bohužiaľ sa často cíti sám. Najviac to pocítil keď boli na skolskom výlete a všetci si pisali v autobuse cez mobily.. bavili sa na whatAppe a nie medzi sebou 🙈
malý jenz toho nešťastný. aale tonje asi jedine dieťa bez závislosti na mobile. nie je šikanovany, ake jeho spolužiaci sa zneho smejú. z mobilom a aplikáciami robiť vie, len ho to nebavi.