EKSOT123

Myslí si zde také ještě někdo, že křeče a křečové žíly mají nějakou těsnou souvislost?

Nějaký kolega nedůvtipný?
Já mám ve spoustě věcí v životě zmatek a tohle jsem si dříve fakt tak trošku myslel. Dokonce jsem si kvůli křečím občas udělal i čaj z pohankové natě, který sice asi není nikomu na škodu, ovšem není příliš chutný. Až když jsem se oženil, tak jsem zjistil, že manželka má sice hrozné křečové žíly, ale žádné křeče, zatímco já naopak. Teprve pak mě došlo, že jde o dva diametrálně odlišné problémy – žilní a svalový.

Nejlepší odpověď
elkon

Křeče ve svalech jsou způsobené nedostatkem hořčíku.

Další odpovědi
zjentek

Tak ono je docela běžné, že chlap „už všechno ví“ teprve po svatbě (až když se ožení), zatímco vše co znal dosud, do svatby, jaksi rychle zapomene. To nic převratného, ta tvá zjištění. Děkuju.

Pepa25

Křečové žíly mohou působit křeče (od toho mají také název), ale nemusí (někdo má viditelné žíly, ale příznaky „jen“ v podobě těžkých nohou nebo otoků). Stejně tak každá křeč není způsobena křečovými žilami. Prostě není to 1:1

da ny

NE
Uvedl jste nedostatek informací.
Jaké křeče, křeče čeho.
VÍ, že křeče a křečové žíly žádnou souvislost nemají.
Až na jednu „drobnou maličkost“, v samém počátku „devastace žil“, nevhodnou stravou a nedostatkem některých prvků/minerál a vitamínů.
KŘEČE
Pokud nemají nějakou patologickou příčinu, např, z oblasti neurologie apod.
Jejich příčinou /nejčastěji nohy, lýtka, ale i jiné části těla/, bývá nedostatek hořčíku. Asi 80% populace má Mg a Zn **nedostatek, až zoufalý.
Doktor (MUDr.) Vám doporučí, někomu předepíše Mg. Už Vám, bohužel neřekne, že užívíní Mg (v tabletách, šumivé), Vám „pomůže, jen z části“. Proběhne tělem, nepřisvojí se. Užívání vhodné dávky, pak musí být trvalé (každodenní). A má své ale…
Jiný doktor (RNDr., nebo celostní medicíny, ale i NĚKTERÝ revmatolog, neurolog), Vám také doporučí Mg.
Doporučí přípravek, kde je současně (v tabletě doplňku či léku), také vápník (Ca)!!! Vhodný poměr je 1: 1,8. 1: 1.5. Pro přisvojení/vstře­bání, lidským tělem, potřebuje další pomocníky (vit. B, B6, D). Mozek, který řídí veškeré pochody v těle, potřebuje dostatek paliva. Když je nějaký deficit, objeví se zdravotní obtíže, přichází nemoc/i,
Totéž platí pro doplnění vápníku . Bez Mg a dalších kamarádů, se nepřisvojí v kostní trámčině. Usadí se v cévách, nebo jako kámen, třeba v ledvinách. (To Vám zřídka řekne lékař.)
NEMOC JE BYZNYS. Také stáří a smrt. 😉
Člověk je tvor myslící a tedy, **ve vlastním zájmu, by mohl (měl), znát základní pravidla
, informace, jak si udržet své zdraví (zdraví dětí). Ti nemocní, dvojnásobně. Největším prohřeškem bývají špatné stravovací návyky/vzory, z rodiny.
Dále pak, absence potřebného množství vitamínů a minerálů v dnešní zelenině a ovoci.
Je vhodné hledat přírodní zdroje Mg a Ca (všeho ostatního), formou stravy. U deficit§, pak vhodné potravinové doplňky v lékárně. (Magne B6 nestačí, chybí ten Ca). Všechny multi přípravky, je tahají livelké peníze z kapsy. Některé vitamíny či prvky, se namají konzumovat najednou, v jednom přípravku. Je to kontraproduktivní, neúčinné. Tělo neumí přisvojit. Je nutné, dodržet časový odstup (např. vit, A +6 E ⇒ nikdy současně, stejně tak Mg + Zn, nebo zinek a selen = to farmaceutické firmy klidně vyrábí).
Na internetu je mnoho tabulek, kde je uveden obsah živin v potravinách.
Najděte si vhodné zdroje Mg + Ca, vitamínů B (thiamin a pyridoxn).
Třeba i mandle (se slupkou, před konzumací namočit), sem tam kostičku hořké čokolády. Ořechy, lněná semínka (nutno rozdrtit!), dýňová semínka (Zn, pro jeho doplnění je vhodný dýňový olej, ráno 1 PL). Avokádo (guacamole, pomazánka, máznout na pečivo, dchutit). Déle pak zelená, listová zelenina (zeleniny by měl mát člověk 300g denně)ú. Pohanka, quinoa, oves, ječmen, čočka, fazole, hrách.
Já baštím i Dologran nat. Poměr cena x kvalita je slušný, mám laboratorně potvrzeno.
https://www.mag­nesia.cz/prirod­ni-horcik/horcik-v-potravinach
https://www.bez­hladoveni.cz/hor­cik-v-potravinach-100-nejlepsich-prirodnich-zdroju/
https://profi­medicina.cz/lec­ba-chronickeho-zilniho-onemocneni/

Ametyst

Zjentku, hezky jsi mě pobavil! Připomněla jsem si vtipnou hlášku o manželství: “ Když žena vstupuje do manželství, doufá,že se muž změní. Ale nezmění! Když muž vstupuje do manželství, doufá, že se žena nezmění. Ale změní! “ 😁