annas

Myslel G. B. Shaw svá slova vážně, nebo v nich můžeme najít ironický podtext?

Se srdcem jsou neustálé maléry," tvrdil Ir G. B. Shaw. „Když jsme mladí, ztrácíme kvůli němu rozvahu. Ve středním věku díky němu ztrácíme čas. Ve stáří ztrácíme svou důstojnost spolu s rozvahou a časem a ještě k tomu i peněženku.“

Nejlepší odpověď
dědapetr

Myslím že je vtom ironie je popsán celý život člověka od mládí,až po jeho stáří.V mládí zamilovaní,ve středním věku opatrní,na stáří opět se vracíme do dětských let.Rozverní,roz­těkaní a neopatrní.

Další odpovědi
anonym

No, jeste ze v mozku … uz jsem se lekla docitat az do konce !!! – Gnosisi . 🙂 -iv-

vagra

Anglický dramatik a prozaik George Bernard Shaw svá slova myslel jistě vážně.
Samozřejmě, že jako dramatik, si neodpustil jistou dávku ironie.
Protože to byl moudrý člověk, věděl moc dobře, že to tak u převážné většiny lidí, skutečně funguje.

Lenjička

Proč by to měl myslet ironicky 🙂 Spíš realisticky 😉

gnosis

no tak pan Shaw si sice ocividne spletl telesny organ, pac tohle vsechno co popsal se deje v mozku:) ale jinak to trefil.