Mad

Myčka – skleněné nádobí má po umytí bílé skvrny, které nejdou odstranit ani mechanicky

Myčka zn. Bosch. Dělá to od začátku, sklo je víceméně zničené. Četlajsem, že se tomu říká koroze skla, ale proč?
Doplňuji:
Na varném skle Simax nic není. Není pravidlem, že to je na nekvalitním skle. Mám i sklenice na kávu z křišťálu a tam to je taky.
Používala jsem gely, tablety i prášky. Snížila jsem i teplotu mytí.

Nejlepší odpověď
baghira

Používané chemikálie jsou příšerný dryák a můžou naleptávat sklo. Týká se to zpravidla starších a levnějších skleněných výrobků – současné sklo bývá do myček vhodné. Ale při nákupu nového nádobí se pro jistotu informujte.
Doplňuji:
Máme skleněné talíře, sklenice a zapékací mísy, všechno už několik let myjeme bez problémů, ale jedna sada skleniček odešla taky.

Další odpovědi
Deli

Také máme na laciných skleničkách bílé mapy. Kvalitnější jsou v pořádku.

anonym

Nedela to mycka , ale tabletky. Kdyz jsem pouzivala Calgonit , mela jsem to take. Ted nakupuji tabletky pouze v Lidlu a smouhy nejsou. -iv-

RQLM

Kupte si nádobí s označením „vhodné do myčky“. Pokud budete kupovat v renomovaném obchodě, a ne v nějakém pochybném (tam ty samolepky také bývají, ale rozhodně neozančují skutečnost), tak ta samolepka tam nebývá nalepena jen tak. Sklo je odolné a myčka mu neubližuje.

Jikra

Více než 10let používáme růžové skleněné nádobí(hluboké i mělké,velké i malé talíře,sklenič­ky,mísy a misky)ze zásilkového obchodu a s tímto jevem jsem se ještě nesetkal.Samozřejmě že plastové dózy nebo talíře s dekorem to mají časem za sebou.Mám 13let starou Whirlpoolku a používám tablety Somat a před tím prášek Calgonit.Tak tady je každá rada drahá.