Avatar uživatele
Brozma

Myčka beko hlásí chybu E01, Co to znamená?

Zdarec, Potřebuju pomoc! Asi před 4 dny jsme si koupili myčku beko DFS28020W a dneska jsme do ní dali nádobí a zapli ji, ale po pár minutách začla hlásit na displeji chybu E01 a jedno z čerpadel se nekontrolovatelně rozjelo, Zkusili jsme myčku vypnout stisknutím tlačítka pro vypnutí, ale po zhasnutí displeje čerpadlo jelo neustále dál, při otevření dvířek myčky se čerpadlo zastavilo a po opětovném zavření se čerpadlo opět rozjelo. Rozhodli jsme se nechat dvířka pootevřená, aby čerpadlo stálo. Nevíte, co s tou myčkou je?

Pár údajů
1. Jedná se o myčku Beko DFS28020W
2. Je stará asi 4 dny
3. Chybu hodila pár minut poté, co jsme do ní dali nádobí, zvolili program a zapli ji.
4. Čerpadlo uvedené v textu nahoře jede permanetně, I když je zhaslý displej (a myčka tedy vypnutá) a jediný způsob, jak toto čerpadlo zastavit je otevřít dvířka myčky, nebo odpojit myčku ze zásuvky (Po zavření dvířek nebo opětovného připojení se opět čerpadlo rozjede)
5. Do myčky jsme před mytím dali sůl (ale zásobník soli byl plný vody) a tabletu do myčky.

6.Do mánuálu jsem se díval, Ale o téhle chybě tam nebylo ani slovo

Zajímavá 0 před 1515 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Tak jsem se za tebe podívala do manuálu a píší tam tohle:
"Pokud spotřebič nabere příliš velké množství vody nebo pokud dojde k úniku, potom to spotřebič zjistí a rozbliká se ikona E:01. Dokud je algoritmus přetečení spuštěný, snažte se o vypuštění vody. Pokud se přetékání zastaví a bezpečnost
je zajištěna, ikona E:01 zmizí.Pokud ikona E:01 nezmizí, došlo k trvalému selhání. V takovém případě kontaktujte autorizovaný servis."

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kamil Svolba

Jenom pro informaci tady doplním postup jak závadu odstranit. V mém případě se jednalo o ucpanou / zlomenou výpustní hadici. Stačilo odpojit výpustní hadici, nechat odtéct vodu z hadice, potom na sebe naklonit myčku zadní stranou k sobě a nechat tak odtéct spodní naplněnou bezpečnostní nádržku - s náklonem nešetřete :). Otázka 5 minutek. Tak snad to někomu pomůže :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ross88

Dobrý den, jak jste to vyřešil?? dnes se mi podařilo totéž... dík za odpověď a radu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tom74

No vidím že Lamalam vychrlilo tzv. hraběcí radu. Inu mám stejnou závadu, jedno mytí proběhlo OK, pak už jen e:01 jako Brozma se stejnými příznaky běžícího čerpadla. Nezbývá než servis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lelunka

Muzu se zeptat,jak jste to vyresili?Mame stejny problem.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Brozma

ross88 víš jak jsme to vyřešili? Zavolali jsme servisáka, který myčku rozebral, a zjistil, že malé plastové kolečko, které nastavuje množství soli ve vodě bylo vadné od výroby a propouštělo vodu kam nemělo, tudíž si myčka myslela, že přétéká. Vadné kolečko bylo vyměněno a myčka jede normálně, snad nám dlouho vydrží ;-)

před 1364 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika