afro.minerva

Problém s myčkou nádobí.

Čas od času se mi stane, že takové to nastovací kolečko myčce, které se během mytí pomalu otáčí až po značku stop, zasekne a myčka pak myje třeba tři hodiny. Je to čas od času. Zavolala bych servis, ale zákonem schválnosti by se určitě stalo, že by myčka běžela bez problémů. Nádobí se snažím skládat správně. Nikde se nemůže nic zarazit ani nic nevyčujuhe, rozumíte. Tak už nevím, co s tím může být.

Nejlepší odpověď
honza19hk

to kolečko se jmenuje „programátor“ je to mechanické zařízení a může se stát že se čas od času třeba zasekne nebo zpomalí-je to jen stroj… s vkládáním nádobí to nemá nejspíš nic společného(podle typu myčky)-kdyby jste tam dala nádobí špatně tak by se myčka ozvala(píp,píp,píp,–nebo světelný signál),nebo se nespustila myčka.

jedna možnost: je možné se programátor občas zasekne nebo zpomalí třeba z důvodu ucpané nějaké trubičky či trysky-může to být dočasné-v myčce se střídá tlak vody a je možné že se při nižším tklaku ucpe nejakým zbytkem jídla nějaká hadička a při vyšším tlaku znovu uvolní-když se toto stane myčka přestane mýt nebo se hodně zpomalí nebo úplně vypne-tímto se vypne nebo zasekne programátor
DOPORUČUJI:po­žádejte nějakou firmu která se zabývá touto „bílou elektronikou“(prač­ky ,myčky,lednice…) ať ji propláchne proudem vody a zkontroluje
Kdybych jste sem napsala značku,typ, a výrobní číslo tak bych vám řekl více