Avatar uživatele
anonym

Můžu změnit povinné pojištění auta ze dne na den ?

2 srpna t.r. mi končí PR,ale pojišťovna mi do dnešního dne,i přes urgenci,nezaslala „zelenou kartu“ a protože příští týden odjíždím do zahraničí,chtěl bych změnit pojišťovnu. Můžu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Georgo2010 před 4302 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Odpoveď byla označena jako užitečná

barbakane, ano, lze to:
uzavřete pojištění od 17.7. Dojdete na evidenci vozidel(pokud funguje), dočasně vyřadíte vozidlo (uložíte do depozitu) evidence vozidel udělá záznam v techničáku, dojdete si někam okopírovat techničák, vrátíte se zpět, vyzvednete si značku z depozita, úřad bude chtít vidět nové pojištění…a pok dojdete na pobočku, předložíte jim kopii techničáku, kde máte napsáno, že je vozidlo dočasně vyřazeno…
pochopil?
co je ještě nějasné?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ve smlouvě jsou výpovědní podmínky.Já přešla i během doby trvání původní pojistky,tele­fonicky jsem uzavřela novou smlouvu,druhý den jsem obdržela kartu i smlouvu,kterou jsem podepsanou odeslala zpět.Pojištění započalo do hodiny od tel.uzavření a ukončení předešlého pojištění (platí se stejně předem) jsem ukončila vzápětí poté jakmile jsem obdržela novou kartu.Tedy-bavím se povinném ručení.S havarujní pojistkou mám zkušenosti jíné.:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Pokud bylo pojištění sjednané na dobu neurčitou, tak se jeho platnost automaticky prodlužuje. Je nutné ho vypovědět nejméně 6 týdnů před koncem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že v tom neni žádný problém

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava