devi344

Můžu žít normální život s fyzickým postižením ?

Nejlepší odpověď
iceT

Já myslím,že ano,že záleží jen na tobě,jak moc se tomu poddáš a také nakolik tě postižení omezuje.

Další odpovědi
johana 56

Můžete,přiměřeně omezení,které postižení pináší.Nebývá to vždy jednoduché,záleží jen na vlastní vůli a postoji k životu.Postižený jedinec se musí vyrovnat nejen sám se sebou,ale občas také s negativním postojem okolí.To bývá mnohdy horší.Je důležité si uvědomit,že sebelítost a pocit křivdy není to nejlepší řešení.Chce to neztrácet sebevědoní,vyrovnat se s nepřízní osudu a prostě žít dál dle svých možností.

Kelt

Fyzické postižení může znamenat chybějící prst, transplantovaný orgán, připoutaný na lůžku, křeslo, slepota, hluchota a pod.
Normální život , někomu stačí jednou za týden do města na nákup, zbytek kouká na TV nebo na počítač, Jiný musí být obden v divadle, kině a jinde.
Možná dokážeš udělat více než já.

Reezo

Záleží o jaké fyzické postižení se jedná… s některýma je to možný s některýma zase ne.

marci1

Samozřejmě, že můžeš. Někdo je postižený fyzicky, někdo mentálně, někteří „zdraví“ lidé jsou taky trochu jiní, ale žít normální život mohou všichni. 🙂