Mužu žadat o vraceni daně z dividend,nemam jiny zdanitelny přijem.Jsem osvč za r.2010 bez přijmu.Děkuji.

Nejlepší odpověď
kazisvět

Vrácení 15% daně z dividend vyplácených v ČR českými společnostmi fyzické osobě nárokovat nemůžete.
Jiná situace by byla, pokud zahraniční společností nebo obchodníkem s CP byla stržena srážková daň vyšší než 15% a ČR má se státem, kde byla daň zaplacena, uzavřenu smlouvu o zamezení dvojího zdanění. V takovém případě máte nárok získat zpět vše, co jste zaplatil nad 15% srážkovou daň.