Matějos

Můžu začít posilovat už v 15?

Jsem kluk, je mi 15,měřím 180cm, vážím 69kg. Můžu chodit do posilovny, když je mi teprve 15? Myslím teď hlavně ze zdravotního hlediska.

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě můžeš. Sice mi již není 15, ale do fitka kam chodím, chodí i 14 letí. Jde jen o to, že tvůj aparát – tedy kosti a svaly je furt ve vývoji. Je tedy víc než vhodné se vyhnout velkým vahám, a to především v oblasti core, tedy středového svalstva a také zádům. Tak že váhy do tvé hmostnosti jsou v pořádku. Víc by ses už přetěžoval. Ale především, si musíš být jist že cviky děláš správně, protože i špatný cvik může mít za následek bolest v lepším případě na pár týdnů.
Do začátku doporučuji najmout si trenéra aby ukázal a poradil. Případně po tom koukat na videa jiných sportovců, které se pohybují ve fitness sféře.