MonkeyKing

Můžu vydat či prodat vlastní komix?

A kdyby kdo by mi ho vydal a kolik by to stálo a kolik bych vydělal?
Doplňuji:
@Dr.Axl: Mě je fuk jak se co píše, já tady nejsem kvůli češtině a pravopisu.

Nejlepší odpověď
anonym

Kam se poděla soudnost a selský rozum?
Diletant opakuje otázku s pofidérní vidinou zisku, rádce nabízí pomoc, aniž by věděl jak se vlastně „komiks“ vůbec správně píše, nikoho z odpovídajících to nezarazí, jenž když mohou laicky plkat. (Nemluvě o notorických prohřešcích vůči gramatice – „by jsi“ a řadě dalších).
Aspoň se jukni do odkazu, co to vlastně obnáší. Pokud by se tazatel o téma skutečně zajímal, dozajista by seznal, že je to regulérní a již značně obsazený a využitý segment mediálního trhu, s názvem „deváté umění“ a samostatné odvětví s mnoha specifickými pravidly a vysokými nároky a stěžejní grafickou stránkou.
I renomovaní výtvarníci léta profilují svůj projev, aby uspěli a málokomu se podaří dosáhnout fenoménu a věhlasu, jako např. Kájovi Saudkovi.
Komiks má svůj samostatný portál, je tam i volná tvorba a recenze ukázkových děl naší současnosti, viz odkazy:
http://www.ko­miks.cz/
http://www.ko­miks.cz/index­.php?old=clan­ky&id=4
Když si to projdeš, rázem pochopíš, zda bys měl vůbec šanci při naivitě a nezasvěcenosti tvého pohledu.
Příště se podívej nejen do místního vyhledávače, ale především na dostupné prameny na netu, abys získal aspoň základní orientaci.
Doplňuji:
Tady vůbec nejde o slohovou práci, ale že se ptáš na náročnou disciplínu, o níž nevíš ani zbla, když ani nevíš, jak se správně jmenuje.
(Na to, žes tu teprve měsíc, máš ramena až na půdu, ale zato prázdnou makovici).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­miks

Další odpovědi
anonym

Můžeš všechno. Když na to máš. A už se to tady řešilo mnohokrát, tak se podívej…

mosoj

V pohodě. Vydělal by jsi úměrně k tomu kolik by jsi prodal.

hanulka11

Dneska můžeš všechno, ale sehnat vydavatele není jen tak a záleží jak by se prodávat – můžeš poslat námět do nějakých nakladatelství /časopisů/ třeba je to zaujme a budou ho vydávat na pokračování . Nikdo neví ..........zda se uchytí a zaujme čtenáře.

Pájo

Šel bych na to přes webovou stránku, kterou bys k tomu účelu vytvořil.
Některé části komixu by byly k přečtení zdarma pro každého, další díly by mohly být v členské sekci. Ta by mohla být rozumně zpoplatněna.
Řešení bez tisku, rizika vysokých vstupních nákladů a ztrát při neúspěchu.

(Pokud s tím chceš poradit víc, napiš mi).
Doplňuji:
Komiks, ano jistě.

Michal Kole

Bude to periodická (časopis) nebo neperodická publikace ?¨

Na webu česká národní knihovně je návod jak něco vydat

http://www.nkp­.cz/pages/page­.php3?nazev=Pro_vy­davatele&subme­nu2=87