user751

Muzu si najmout maklere ktery mi nalezna pronajem?

V USA je mozna si najmout tzv. buyer's agenta ktery hleda pronajmy a provizi si rozdeji makleri 50–50 (muj agent a agent majitele bytu). Muj agent chce nejlepsi podminky pro me a seller's agent chce nejlepsi podminky pro majitele bytu. V CR se zda ze makler vzdy zastupuje pouze majitele bytu a ne najemnika.
Doplňuji:
nalezne (preklep) ...........

Nejlepší odpověď
zzzzz

V ČR zastupuje makléř hlavně sám sebe a vyhadává si nejlepší podmínky pro sebe, to znamená největší provizi:-(((

Najmout si ho můžeš, ale nepočítej s tím, že ho tvá spokojenost bude zajímat.

Já jsem kdysi pro jednu velkou realitku dělala a dodnes si vzpomínám na školení " nejdůležitější je, aby nám klient podepsal exkluzivitu" To znamená, aby se upsal ďáblu, i když se mu nic nesežene, nic neprodá, přesto nám musí zaplatit:-((( No hnus.

Internet je plný inzerátů, pronájem si člověk najde i sám, na to fakt makléře nepotřebuje.

Další odpovědi
anonym

Agent zastupuje toho, kdo si jej zjedná…
Otázkou je, nakolik dobře a poctivě – a je pravdou, že málokterá profese v Česku má tak špatnou pověst, jako realitní makléři – oprávněně.
Takže je to jen o tom, na koho narazíš a jak si pohlídáš znění smlouvy.